Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Piłkarze MKS nie pojawili się na treningu. Czy przez to, że klub zalega im z pieniędzmi?

25.10.2017 19:49 | 49 komentarzy | 6 287 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 17:49

Zaplanowane na środę zajęcia trzecioligowców trzebińskiego MKS nie doszły do skutku. Dlaczego?

49
Piłkarze MKS nie pojawili się na treningu. Czy przez to, że klub zalega im z pieniędzmi?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę dotarła do nas informacja, że zawodnicy zespołu z Trzebini zawiesili treningi, bo klub ma wobec nich zaległości finansowe. Zaplanowane na ten dzień zajęcia faktycznie nie odbyły się.

- Piłkarze ustalili to ze szkoleniowcem. Nie wiązałbym tego z kwestiami płacowymi, lecz sportowo-organizacyjnymi. Ostatnio graliśmy przecież mecze co trzy dni. Owszem, mamy lekki, dwutygodniowy poślizg, ale to zdarza się w wielu klubach. W niektórych zadłużenie sięga kilku miesięcy. Sprawa z zawodnikami jest załatwiona. W piątek dostaną zaległe pieniądze - mówi Jacek Augustynek, prezes MKS.

Nie ukrywa, że problemy finansowe mają związek z tym, że trzebiński klub nie dostał gminnych stypendiów na drugie półrocze. Na ten cel potrzeba około 150 tys. zł.

- W tej sytuacji musimy liczyć na pomoc sponsorów - mówi Jacek Augustynek.

Jak usłyszeliśmy w piątek od jednego z graczy trzebińskiego trzecioligowca, zarząd stanął na wysokości zadania w kwestii zaległości finansowych.

W najbliższą sobotę, 28 października "żółto-czarni" zagrają o ligowe punkty na wyjeździe z wyżej notowaną Stalą Rzeszów.