Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Panie mogą się zgłosić na bezpłatne badania

21.10.2017 10:06 | 3 komentarze | 3 320 odsłony | Ewa Solak

Niezależnie od tego, gdzie mieszkacie, już dziś możecie zarezerwować termin na darmową mammografię. Mammobusy staną w Babicach i Libiążu.

3
Panie mogą się zgłosić na bezpłatne badania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa dotyczy kobiet w wieku 50 - 69 lat.
- Mimo że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. To najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek - mówi dr Małgorzata Cymerman z Lux Med Diagnostyka.

Mammografia trwa kilka minut. Polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, gdy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza. To zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się: w Babicach - 7 listopada przy Zespole Szkół w Babicach, ul. Zamkowa 3 oraz w Libiążu - 8 listopada przy sklepie Intermarche, ul. Rouvroy 1.

- Prosimy o wcześniejszą rejestrację - zaznacza Anna Niemirska z Lux Med Diagnostyka.

Zainteresowane panie mogą dzownić pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.