Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chirurdzy w szpitalu przeciwni planom dyrekcji

18.10.2017 20:00 | 18 komentarzy | 11 272 odsłon | Ewa Solak

W ramach programu naprawczego i oszczędności szef chrzanowskiej lecznicy Waldemar Stylo planuje połączyć oddziały chirurgii ogólnej i onkologicznej. Lekarze nie chcą się na to zgodzić. Mówią, że to oznacza zmniejszenie liczby łóżek i pogorszenie warunków dla pacjentów.

18
Chirurdzy w szpitalu przeciwni planom dyrekcji
Lekarze chirurgii ogólnej są przeciwni zmianom w funkcjonowaniu oddziału. Na zdj. ordynator Andrzej Zieliński, Adam Soral, Piotr Warzecha, Mariusz Cichoń, Maciej Zieliński i Grzegorz Wdowik.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program naprawczy szpitala obejmuje lata 2017-2019. Zakłada m.in. ograniczenie zużycia leków, zwiększenie skali działalności oddziału kardiologicznego czy połączenie chirurgii ogólnej i onkologicznej. Zmiany miałyby przynieść 2,7 mln zł oszczędności. Lekarze chirurdzy w to nie wierzą. Niektórzy rozważają nawet odejście z pracy.

- Program naprawczy w tej wersji zupełnie nie bierze pod uwagę dobra pacjentów. Na obydwu oddziałach: chirurgii onkologicznej i ogólnej są obecnie 72 łóżka. Po połączeniu będzie ich 36. Nie ma możliwości, żeby pacjenci się zmieścili - mówi ordynator chirurgii ogólnej Andrzej Zieliński.


Więcej o tym, co może się zmienić w szpitalu oraz o tym, co o planach dyrekcji sądzą lekarze w najnowszej papierowej i elektronicznej wersji "Przełomu"