Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dzień przed pogrzebem parafianie pomodlą się przy trumnie prałata

05.10.2017 09:42 | 1 komentarz | 14 437 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 11:42

Ostatnie pożegnanie zmarłego w środę byłego proboszcza parafii Matki Bożej Różańcowej będzie trwało w jego macierzystej parafii dwa dni.

1
Dzień przed pogrzebem parafianie pomodlą się przy trumnie prałata
Przed ołtarzem stanął portret zmarłego prałata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ksiądz Wojciech Bryja zmarł w chrzanowskim szpitalu w nocy z wtorku na środę. Od kilku lat chorował i był przykuty do łóżka. Po jego śmierci nad wejściem głównym do kościoła zawisły cztery czarne flagi. Z prawej strony ołtarza został postawiony jego portret, okryty fioletowym materiałem. Niektórzy wierni podchodzą tam po nabożeństwach, by wspomnieć swojego duszpasterza.

W poniedziałek o godzinie 16 trumna ze zwłokami zmarłego zostanie wprowadzona do kościoła Matki Bożej Różańcowej, by wierni mogli się przy niej pomodlić. Pogrzeb byłego proboszcza rozpocznie się we wtorek o godzinie 15 (pierwotnie był planowany na godz. 16). Spodziewany jest udział wielu parafian oraz księży. W poniedziałek do Chrzanowa ma przyjechać pochodzący z Libiąża biskup Jan Zając, a we wtorek metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Rodzina zmarłego prosi, by zamiast kupowania wiązanek i kwiatów uczestnicy ceremonii złożyli przed kościołem ofiary na zakup sprzętu medycznego dla działającej w parafii wypożyczalni.