Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Szybciej dojedziemy do Krakowa

02.10.2017 12:44 | 5 komentarzy | 8 710 odsłon | Ewa Solak

Niedługo ma się rozpocząć modernizacja odcinka kolejowego z Krzeszowic do Trzebini, a potem także z Trzebini do Oświęcimia. Koszt to prawie miliard złotych.

5
Szybciej dojedziemy do Krakowa
Podczas konferencji prasowej na dworcu PKP w Krzeszowicach minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk mówił m.in. na temat planowanej przebudowy linii E30 na trasie Krzeszowice - Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odcinek linii z Krzeszowic do Trzebini miał być remontowany już w 2014 r. Wszystko jednak przesunęło się w czasie. Wreszcie udało się podpisać umowę na realizację zadania. Jego koszt to blisko 600 mln zł.

- Wierzę, że do końca 2020 roku odcinek Kraków - Katowice będziemy pokonywać w ciągu godziny, a nie jak dotychczas w dwie godziny i piętnaście minut - mówi Andrzej Adamczyk minister infrastruktury i budownictwa.

Drugi odcinek z Trzebini do Oświęcimia kosztować ma ponad 300 mln. zł. W ramach prac modernizowane będą m.in. przystanki w Chrzanowie, Chełmku i Gorzowie.

O tym, kiedy i co będzie przebudowane oraz jakie udogodnienia czekają na pasażerów przeczytacie w kolejnym numerze "Przełomu".