Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

30.09.2017 12:00 | 0 komentarzy | 6 186 odsłon | Łukasz Dulowski

Będzie można m.in. zobaczyć pokazy kawalerii konnej, uczestniczyć biegach czy posłuchać nastrojowej muzyki.

0
Propozycje na weekend
Zamek Tenczyn przyciąga coraz więcej turystów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 29 września
Trzebinia

O godz. 18 rozpocznie się w Dworze Zieleniewskich koncert w ramach projektu „Jazz z Wami". Wystąpią: Włodzimierz Nahorny (pianino), Piotr Biskupski (perkusja) i Mariusz Bogdanowicz (bas). Wstęp - 45 zł.

Piątek, 29 września
Chrzanów

Biblioteka zaprasza w godz. 17-24 na „Małopolską Noc Naukowców - Zakochaj się w Nauce!". Wstęp wolny.

Sobota, 30 września
Alwernia

O godz. 9 zostanie zorganizowana na Rynku pierwsza zbiórka harcerska. Wszyscy chętni mile widziani.

Sobota, 30 września
Tenczynek - Rudno

Centrum kultury i LKS Tęcza Tenczynek zapraszają o godz. 14 na spacer nordic walking z boiska w Tenczynku na zamek Tenczyn w Rudnie. Dla uczestników darmowe zwiedzanie warowni.

Sobota, 30 września
Chrzanów

Impreza „Spacer po Chrzanowie - Zaproś swojego lekarza" wystartuje o godz. 11 na Rynku, od godz. 12 uczestnicy będą mogli pokonać 2-kilometrową trasę po mieście. Zapisy odbywają się na stronie Perła Wellness (www.perlasport.pl). Na Rynku otwarte miasteczko prozdrowotne z konsultacjami fitness, dietetyków i fizjoterapeutów. Wszystko potrwa do 14.20.

Sobota-niedziela, 30 września - 1 października
Chrzanów

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie będzie obchodziła odpust. Z tej okazji zostanie zorganizowana Parafiada. W jej programie znajdzie się sobotni bieg uliczny w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II. Dlatego 30 września, od godz. 10 do 12, zostaną zamknięte dla ruchu ulice: Broniewskiego, ks. Popiełuszki i Struga. W niedzielę planowane są występy młodzieży oraz godzina ewangelizacyjna z pantomimą. O godz. 19, na zakończenie, organizatorzy planują pokaz laserowy.

Niedziela, 1 października
Trzebinia

W godz. 10-21 został zaplanowany Piknik Kawaleryjski przy Dworze Zieleniewskich. W programie m.in. przejażdżki na koniu, pokazy kawalerii konnej, musztry pieszej, władania szablą i lancą, poczęstunek grochówką, wspólne śpiewanie i projekcja filmu „Pilecki". Wstęp wolny.

Niedziela, 1 października
Nawojowa Góra

Szykuje się III Rajd Pieszy „Rycerski Szlak". Zapisy w godz. 14.30-15 w Domu Gromadzkim w Nawojowej Górze.

Niedziela, 1 października
Krzeszowice

Po raz piąty wystartuje Gminny Rajd Rowerowy. Rejestracja uczestników w godz. 12.10-12.45 na placu Kulczyckiego w Krzeszowicach. Przygotowano trasy 24-kilometrowe i 34-kilometrowe. Zakończenie imprezy około godz. 16.30.

Niedziela, 1 października
Trzebinia

Od godz. 16 rozpocznie się przy Dworze Zieleniewskich „Koncert Jesienny Fundacji Energetyk z Trzebini". W jego trakcie będzie prowadzona aukcja i zbiórka publiczna na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych. Ponadto bezpłatne badanie cukru i poziomu cholesterolu.