Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej w Chrzanowie

28.09.2017 15:44 | 5 komentarzy | 7 182 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Lada dzień ma się rozpocząć wyburzanie starej kamienicy przy ul. Mickiewicza, której część zawaliła się we wtorek rano. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o natychmiastowej rozbiórce. Postępowanie w tej sprawie prowadzi także chrzanowska prokuratura.

5
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej w Chrzanowie
Teren, gdzie doszło do katastrofy budowlanej, jest ogrodzony. Tabliczki informują o tym, że nie da się tędy przejść, a reszta budynku może się zawalić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Rozbiórka może się rozpocząć w każdej chwili. Z tego co wiem, zarządca budynku znalazł już firmę, która się tym zajmie - mówi Łukasz Rusek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie.

Okoliczności zawalenia się części kamienicy bada prokuratura. Wszczęte zostało śledztwo pod kątem sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia, a w przypadku gdy sprawca działa nieumyślnie od 3 miesięcy do 5 lat.

- Na razie nikomu nie zostały przedstawione zarzuty. Zanim to nastąpi, musimy ustalić przyczyny katastrofy budowlanej.  Czy to co się stało, jest efektem zaniedbań i kto się ich dopuścił - wyjaśnia Elżbieta Jopek, Prokurator Rejonowy w Chrzanowie.