Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sportowy i rekreacyjny weekend na ziemi chrzanowskiej

07.09.2017 20:32 | 0 komentarzy | 2 781 odsłony | Michał Koryczan

W najbliższy weekend szykuje się sporo atrakcji. Ekorajd rowerowy, piłkarski turniej dla dzieci Mundial Kids, zmagania młodych szczypiornistów o puchar Bogdana Wenty oraz sporo ciekawych meczów futbolowych, to tylko niektóre z nich.

0
Sportowy i rekreacyjny weekend na ziemi chrzanowskiej
Turniej eliminacyjny Mundial Kids w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RAJD ROWEROWY

Ekorajd (sobota, 9 września, godz. 10; siedziba Starostwa Powiatowego w Chrzanowie przy ul. Partyzantów)

Na uczestników czeka trasa licząca 35 km. Pobiegnie spod siedziby starostwa przy ul. Partyzantów, potem przez Starą Hutę, ul. Powstańców Styczniowych dotarcie do Żarek, wjazd na wały wiślane i do Okleśnej. Następnie, obok Zalewu Skowronek, ul. Belewender, do Galerii Drzewiej w Porębie Żegoty.
Zapisy są przyjmowane w starostwie do 8 września, do godz. 11. Można się zgłosić do pokoju 304 (III piętro), zadzwonić pod numer telefonu 32 625 79 46 lub wysłać maila (promocja@powiat-chrzanowski.pl). Dla spóźnialskich ostatnia szansa na zapisanie się będzie w sobotę, 9 września, przed startem, w godz. 9-10.
Na mecie organizatorzy planują konkursy z nagrodami.


PIŁKA NOŻNA

Klasa okręgowa - Chrzanów

LKS Żarki - Halniak Maków Podhalański (sobota, 9 września, godz. 17)
Victoria 1918 Jaworzno - Zagórzanka Zagórze (niedziela, 10 września, godz. 16.30)

Klasa okręgowa - Kraków II
Świt Krzeszowice - Kmita Zabierzów (sobota, 9 września, godz. 16.30)
Krzeszowiczanie notują najlepszy start sezonu od kilku lat. W tabeli zajmują trzecie miejsce ze stratą zaledwie punktu do liderującej Skawinki Skawina. Podbudowani dobrą dyspozycją gracze Świtu postarają się ją podtrzymać w prestiżowym pojedynku z Kmitą Zabierzów.
- Uważam, że małymi kroczkami robimy postęp jakościowy. Zespół pokazuje, że jest dobrze przygotowany do sezonu. Nie ma jednak miejsca na euforię. Trzeba dalej ciężko pracować. Teraz czekają nas takie derby. Musimy nastawić się na ciężkie spotkanie. Ta liga jest naprawdę bardzo wyrównana - mówi Bogdan Przygodzki, trener krzeszowickiej ekipy.

Klasa A - Chrzanów
Ciężkowianka Jaworzno - Wisła Jankowice (sobota, 9 września, godz. 17)
UKS Dulowa - Błyskawica Myślachowice (sobota, 9 września, godz. 17, Myślachowice)
Start Kamień - Arka Babice (sobota, 9 września, godz. 17)
Jutrzenka Ostrężnica - MKS Alwernia (sobota, 9 września, godz. 17)
Orzeł Balin - Wolanka Wola Filipowska (niedziela, 10 września, godz. 17)
Promyk Bolęcin - Korona Lgota (niedziela, 10 września, godz. 17)
Victoria Zalas - MKS Fablok Chrzanów (niedziela, 10 września, godz. 17)

W lidze pozostały już tylko trzy zespoły mogące się pochwalić kompletem punktów na koncie. To Fablok Chrzanów, UKS Dulowa i Start Kamień.
Pierwszą z tych ekip czeka wyjazdowe starcie ze spadkowiczem Victorią Zalas. Drużyna dowodzona przez Piotra Chlipałę nie ma za sobą udanego początku sezonu. W trzech meczach zanotowała wygraną i dwie porażki. W tej sytuacji w starciu z Fablokiem zapewne będzie wystarczająco zmotywowana, by zainkasować pełną pulę. Podobny cel mają też chrzanowianie, którzy chcieliby w tym sezonie awansować do okręgówki.
Kamień z kolei podejmie Arkę podrażnioną ostatnim remisem z Ciężkowianką Jaworzno. Zespół z Babic stracił tym samym (podobnie jak jaworznianie) pierwsze punkty w rozgrywkach.
Dulowa, która ostatnio ograła pewnie Alwernię (cztery gole dla UKS zdobył Michał Cząstka), zmierzy się w gminnych derbach z Błyskawicą. Formalnie gospodarzem tej potyczki będzie Dulowa, ale mecz odbędzie się w Myslachowicach. Po zamknięciu obiektu w Dulowej, to właśnie tam UKS rozgrywa swoje mecze w roli gospodarza.

Klasa B - Chrzanów
Korona Mętków - Victoria 1918 II Jaworzno (sobota, 9 września, godz. 17)
Lew Olszyny - LKS II Żarki (sobota, 9 września, godz. 17)
Ruch Młoszowa - Zryw Brodła (sobota, 9 września, godz. 17)
Tęcza Tenczynek - Polonia Luszowice (sobota, 9 września, godz. 17)
Wisełka Rozkochów - Unia Kwaczała (sobota, 9 września, godz. 17)
UKS Górnik Siersza - Tempo Płaza (sobota, 9 września, godz. 17)
SPRiN Regulice - Nadwiślanka Okleśna (niedziela, 10 września, godz. 17)

Mundial Kids (niedziela, 10 września, godz. 9, Plac Tysiąclecia w Chrzanowie)
W niedzielę chrzanowski Plac Tysiąclecia opanują młodzi futboliści, którzy powalczą w turnieju finałowym Mundial Kids.
Na mobilnym boisku piłkarskim z bandami zagrają drużyny w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z roczników 2007 i 2008, 2009 i 2010 oraz 2011 i młodsze.
Pod szyldem reprezentacji z całego świata zmierzą się zwycięzcy eliminacji z poszczególnych gmin powiatu chrzanowskiego.

Mecz charytatywny Manhattan Trzebinia - Reprezentacja Polski Oldbojów (sobota, 9 września, godz. 15)
W sobotę na orliku w Krystynowie spotkają się Manhattan Trzebinia i Reprezentacja Polski Oldbojów. Podczas meczu zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację Marcelka Henca i Dawida Walczaka. Początek imprezy godz. 15
W programie między innymi: tworzenie figur i zwierzątek z balonów, pokaz żonglerki w wykonaniu Andrzeja Kukli, atrakcje z wodą przygotowane przez OSP Trzebinia, pokaz tresury psów w wykonaniu Szachty Libiąskie Dog Training i wiele atrakcje dla dzieci. Muzycznie umili czas Dj Spoon.


PIŁKA RĘCZNA

Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Bogdana Wenty (sobota-niedziela, 9-10 września, hale sportowe w Chrzanowie i w Libiążu)

Zmagania odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików oraz juniorów młodszych. W halach sportowych w Chrzanowie i Libiążu zobaczymy w akcji zawodników takich klubów jak PMOS Chrzanów, Wisła Sandomierz Świt Szaflary, Pogoń Zabrze, Jedynka Myślenice, Czuwaj Przemyśl, Kusy Kraków, Anilana Łódź, Pałac Młodzieży Tarnów i Start Konin.
W sobotę rywalizacja rozpocznie się o godz. 7.40, a zakończy już po godz. 21. W niedzielę z kolei szczypiorniści wybiegną na parkiet o godz. 8. Turniej zakończy się o godz. 15.
Szczegóły na stronie internetowej www.pmos-chrzanow.pl.


TENIS ZIEMNY

Mistrzostwa Chrzanowa w deblu (sobota, 9 września, godz.9, korty przy ul. Niepodległości)