Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Kurki na targu tańsze niż w supermarkecie

06.09.2017 13:00 | 0 komentarzy | 4 994 odsłony | Anna Jarguz

W środę na placu targowym w Trzebini kurki można było kupić  za 16 zł za kilogram. Prawdziwki kosztowały 32 zł, podgrzybki - 19 zł. Zdaniem sprzedawców taniej już nie będzie.

0
Kurki na targu tańsze niż w supermarkecie
Na targu w Trzebini można było dostać podgrzybki, prawdziwki i kurki, sprowadzane przez dostawców z centralnej Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To nie są grzyby zbierane w naszych lasach, tylko przywiezione z Warszawy - przyznaje sprzedający je mężczyzna. Nie potrafi powiedzieć, jak długo będą dostępne na rynku. Wszystko zależy od pogody i dostawców.

Na placu targowym pojedyncze osoby handlowały w środę kaniami i maślakami. Za tackę tych pierwszych (3- 4 sztuki) liczyli około 7 zł. Maślaki były tańsze. Kosztowały 5 zł za tackę.

- Grzybów u nas jest mało. Przez wiele tygodni było bardzo sucho. Jednak coś tam zawsze można znaleźć - mówi mieszkanka gminy, handlująca tym, co sama znalazła w lasie.

- Kanie uzbierał mój kolega w lasach koło piaskowni w Sierszy. Mówi jednak, że kiepsko w tym roku z grzybami - przyznaje Zbyszek, sprzedawca i dodaje, że prawdziwki uzbierane w okolicznych lasach są droższe, niż te sprowadzane. W minioną sobotę kosztowały nawet 45 zł za kilogram.