Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Na "Weselu" w Krakowie

04.09.2017 13:08 | 0 komentarzy | 2 274 odsłony | Anetta Szewczyk

Zakładanie kostiumu w teatralnej garderobie, potem występ w charakterze orszaku Panny Młodej na Rynku, aktorskie odczytanie kilku scen, sesja fotograficzna na okolicznościowej „ściance" i na koniec obiad w teatralnym bufecie - tak młodzież z LO KSW w Libiążu uczestniczyła w narodowym czytaniu „Wesela" w Krakowie.

 

0
Na "Weselu" w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na zaproszenie Marka Mikosa, dyrektora krakowskiego Starego Teatru, grupa teatralna z libiąskiego liceum wzięła udział w corocznym czytaniu narodowej lektury. „Wesele" to utwór silnie związany z Krakowem, więc oprawa wydarzenia miała wyjątkowy charakter: wiele osób w kostiumach z epoki, wybitni aktorzy w rolach postaci z dramatu Wyspiańskiego. Młodzież z Liceum KSW, przygotowana pod kierunkiem pana Antoniego Buchały, miała niepowtarzalną okazję współtworzyć wydarzenie o tak wysokiej randze.

Anna Buchała i Hubert Szewczyk jako Panna Młoda i Pan Młody, Antonina Chechelska jako Rachel, Kamil Szczurek w roli Poety, Hubert Kiepura jako Jasiek, który zgubił złoty róg i pytał widzów, czy go gdzieś nie widzieli, oraz Bartłomiej Littner i Paweł Pytlowski w roli weselnych drużbów Kacpra i Kuby, zwracali uwagę turystów na Rynku i chętnie pozowali z nimi do zdjęć i zebrali gromkie brawa po odczytaniu swoich scen. Ale przede wszystkim, jak sami podkreślali, doskonale się bawili.