Nie masz konta? Zarejestruj się

Dulowa

Są kary za bijatykę w Dulowej

25.08.2017 15:20 | 15 komentarzy | 12 204 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 15:52

Pięciu piłkarzy zostało zdyskwalifikowanych za udział w awanturze po sobotnim meczu UKS Dulowa z Victorią Zalas.

15
Są kary za bijatykę w Dulowej
Bijatyka po meczu UKS Dulowa z Victorią Zalas
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie chrzanowskiej A-klasy zakończyło się skandalem. Już po końcowym gwizdku doszło do bijatyki z udziałem piłkarzy. W jej efekcie jeden z graczy Victorii trafił do szpitala. Kilku piłkarzy obu zespołów schodziło do szatni z urazami głowy.

Sędzia pokazał czerwone kartki siedmiu zawodnikom (Mateuszowi Niewczasowi, Dawidowi Kurzańskiemu, Karolowi Kowalikowi i Kamilowi Burdalskiemu z Dulowej oraz Tomaszowi Stryczkowi, Damianowi Dudkowi i Krzysztofowi Ślusarczykowi z Zalasu).

W czwartek Komisja Dyscypliny Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów wysłuchała ich wyjaśnień, a w piątek nałożyła kary.
Jak informuje Jacek Kijak, przewodniczący komisji, Tomasz Stryczek oraz Karol Kowalik zostali zdyskwalifikowani na trzy miesiące. Kamil Burdalski dostał zakaz gry w dziesięciu meczach, Damian Dudek w siedmiu spotkaniach, a Mateusz Niewczas w sześciu.

- Anulowaliśmy kartkę Krzysztofowi Ślusarczykowi. Twierdził, że nie brał udziału w całym zajściu, a sędziowie nie mogli potwierdzić, kiedy doszło do uderzenia z jego strony. Z kolei w przypadku Dawida Kurzańskiego zamieniliśmy kartkę czerwoną na żółtą, bo on jedynie odepchnął rywala - tłumaczy Jacek Kijak.

Kary finansowe dotknęły także kluby. UKS musi zapłacić 800 zł, a Victoria 500 zł. Ponadto boisko w Dulowej zostało zamknięte na trzy miesiące (dotyczy to meczów A-klasy),