Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Na Ziemniaczysko pod Lipowcem warto pojechać na dwóch kółkach

24.08.2017 12:30 | 0 komentarzy | 4 554 odsłony | Marek Oratowski

Trwają zapisy na Rodzinny Rajd Rowerowy. W niedzielę 3 września cykliści wyruszą z Chrzanowa, Zagórza i Alwerni, obierając kurs na Wygiełzów.

0
Na Ziemniaczysko pod Lipowcem warto pojechać na dwóch kółkach
Rajdy rowerowe cieszą się na ziemi chrzanowskiej dużym powodzeniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy najkrótszej trasy (7 km) wystartują spod siedziby OSP Zagórze. Z Alwerni (początek przy ul. Żaczków) cykliści będą mieli do pokonania ponad 11 km. Startujący na najdłuższym dystansie (prawie 16 km) spotkają się na Rynku w Chrzanowie. Wszyscy wyruszą na trasę 3 września o godz. 12.30.

Zainteresowani startem muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (jest dostępny tutaj) i przesłać lub złożyć osobiście u organizatorów. Zgłaszać można się do 29 sierpnia. Limit wynosi 200 osób. Jak się dowiedzieliśmy, grupa wyruszająca z Zagórza została już skompletowana. Zapisać można się więc na start z Alwerni i Chrzanowa. W przypadku Chrzanowa wystarczy wysłać maila ze skanem zgłoszenia na adres moksir@chrzanow.pl, a w Alwerni na mariapiekarz@onet.pl lub zadzwonić na numer 503 074 730.

Udział jest bezpłatny. Każdy otrzyma numer startowy i mapę, a na mecie gorący posiłek (ziemniaki po cabańsku) oraz wodę mineralną. W skansenie w Wygiełzowie planowane są gry i zabawy oraz konkursy dla dzieci. A także losowanie roweru wśród wszystkich uczestników. Cykliści mogą też wziąc udział w atrakcjach organizowanego w tym dniu w skansenie Ziemniaczyska pod Lipowcem.

Imprezę organizuje Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała. Współorganizatorami rajdu są Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo na Jurze", MOKSIR w Chrzanowie, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Wesoła Jesień" w Zagórzu, Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały oraz Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów.

We wrześniu rowerzystów czekają jeszcze m.in. Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim, rajd rowerowy w Libiążu oraz impreza w Chrzanowie z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.