Dulowa w dziesiątkę załatwiła Victorię

19.08.2017 21:20 | 3 komentarze | 7 441 odsłon | Michał Koryczan

Na inaugurację chrzanowskiej A-klasy beniaminek UKS Dulowa pokonał u siebie spadkowicza Victorię Zalas.

3
Przy piłce Michał Cząstka, strzelec pierwszego gola dla Dulowej w meczu z Victorią Zalas

Nadwiślanin Gromiec - Halniak Maków Podhalański 3-0

Dąb Paszkówka - KS Chełmek 1-5

Klasa okręgowa - Kraków II

Błękitni Modlica - Świt Krzeszowice 4-2

UKS Dulowa - Victoria Zalas 5-2 (1-0)

1-0 Michał Cząstka (6), 1-1 Michał Kanclerz (47), 2-1 Daniel Prokop (59), 2-2 Michał Dudek (68), 3-2 Mateusz Niewczas (82-karny), 4-2 Kamil Burdalski (85), 5-2 Szymon Nowak (90)

Dulowa: Wilk - K. Kowalik (72. Burdalski), Niewczas, Lasik, Bobak, Prokop (70. B. Kurek), Nowak, Wallentin, Dulowski, Cząstka, Kurzański (70. Tajs)

Zalas: Kapusta - M. Dudek, D. Dudek, Mucha, W. Stryczek, T. Stryczek, J. Wyrwik, Malik (76. Skalny), Kanclerz, R. Cyganik (67. M. Cyganik), Ślusarczyk

Czerwone kartki: Mateusz Niewczasi, Dawid Kurzański, Karoli Kowalik i Kamil Burdalski z Dulowej oraz Tomasz Stryczek, Damian Dudek i Krzysztof Ślusarczyk z Zalasu (już po zakończeniu meczu)

W starciu beniaminka ze spadkowiczem, góra okazał się ten pierwszy, potwierdzając tym samym aspiracje związane z awansem do okręgówki.
Mecz rozpoczął się dla miejscowych znakomicie. W 6. minucie Michał Cząstka przymierzył kapitalnie z rzutu wolnego i Marcin Kapusta musiał wyciągać futbolówkę z siatki.
Gospodarze zdołali dowieźć jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Tuż po zmianie stron przyjezdni zdołali jednak wyrównać. Po centrze z lewego skrzydła, zamykający akcję Michał Kanclerz pokonał Jakuba Wilka.
W 59. minucie Dulowa ponownie wyszła na prowadzenie. Michał Cząstka dośrodkował z rzutu wolnego. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Daniel Prokop, strzelając z bliska gola na 2-1.
Dziewięć minut później było już 2-2. Michał Kanclerz zacentrował z rzutu wolnego, a Michał Dudek skierował piłkę do siatki.
Od 81. minuty UKS musiał sobie radzić w dziesięciu. Mateusz Lasik doznał kontuzji, a trener już wcześniej wprowadził na murawę wszystkich trzech zmienników.
Mimo gry w osłabieniu, to ekipa z Dulowej znalazła sposób na rywali. W 82. minucie prowadzenie miejscowym dał Mateusz Niewczas, wykorzystując jedenastkę (podyktowaną za faul na Dawidzie Bobaku). Potem Marcina Kapustę pokonali jeszcze Kamil Burdalski oraz Szymon Nowak i to UKS zainkasował komplet punktów.
Piłkarskie święto popsuła bijatyka, do jakiej doszło po końcowym gwizdku arbitra.
- To spotkanie miało zdecydować o co tak naprawdę będziemy grali. Na tle bardzo silnej drużyny pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Choć dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie, to wydawało się, że goście wywiozą ten remis. Walczyliśmy jednak do końca. Trener trafił ze zmianami i worek z bramkami się rozwiązał. Nadal jesteśmy osłabieni przez dziwne podejście drużyn okolicznych, czyli Ruchu Młoszowa i Promyka Bolęcin. Jeśli w A-klasie pojawia się blokowanie transferów zawodników, to jest to chore. Trzeba coś z tym w gminie zrobić - mówi Jakub Wilk, bramkarz UKS.
- Dulowa zwyciężyła zasłużenie. Chłopaki zagrali fajne spotkanie. Rozumiem, że nie można mieć siły, ale w momencie, gdy zdobywamy bramkę na 2-2, to powinno się dać jeszcze z wątroby, jak to się mówi. Możemy mieć pretensje wyłącznie do siebie - dodaje Marcin Kapusta, golkiper Victorii.

Wolanka Wola Filipowska - Korona Lgota 3-3

Arka Babice - Promyk Bolęcin 4-1

Błyskawica Myślachowice - Orzeł Balin 5-1

MKS Alwernia - Ciężkowianka Jaworzno 1-5

Jutrzenka Ostrężnica - Start Kamień 1-2