Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowski szpital znalazł się na liście NFZ. Co to oznacza dla pacjentów?

28.06.2017 14:15 | 3 komentarze | 12 331 odsłon | Łukasz Dulowski

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę placówek, które będą mieć zagwarantowane pieniądze przez najbliższe cztery lata. Jest na niej lecznica w Chrzanowie.

3
Chrzanowski szpital znalazł się na liście NFZ. Co to oznacza dla pacjentów?
Chrzanowski szpital może być spokojny o finansowanie przez najbliższych kilka lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe finansowanie szpitali, które znalazły się w sieci opiera się na ryczałcie (wzór został zamieszczony w ministerialnym rozporządzeniu). Wysokość tego ryczałtu zależy od liczby i rodzaju usług wykonywanych w poprzednim okresie.

Dodatkowe pieniądze mają być m.in. na odbieranie porodów, pomoc w przypadku zawałów serca, leczenie onkologiczne i inne programy lekowe.

- Dla naszego szpitala znalezienie się w sieci oznacza przede wszystkim pewność i ciągłość finansowania w tym okresie (do 2021 r.) - podkreśla Agnieszka Dyba, rzeczniczka chrzanowskiej lecznicy. Jednocześnie zastrzega, że na razie nie są znane dokładne kwoty.

- Dla pacjentów podstawową zmianą będzie utworzenie przy szpitalu punktu nocnej i świątecznej opieki ambulatoryjnej - mówi.

Poza tym dotychczasowe świadczenia pozostają. - Oprócz pulmonologii, dla której możliwe jest rozliczenie tylko części świadczeń, w ramach realizacji profilu chorób wewnętrznych - uzupełnia rzeczniczka.