Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Śląsk szturmuje Balaton

26.06.2017 11:16 | 7 komentarzy | 12 257 odsłon | Anna Jarguz

Przeszło 1800 osób odwiedziło w niedzielę jedno z najpopularniejszych kąpielisk w regionie. Większość z nich, jak szacują bileterzy, to ludzie spoza gminy.

7
Śląsk szturmuje Balaton
Balaton przyciąga także osoby spoza gminy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Tylko w niedzielę wydaliśmy 1738 opasek. Do tego należy doliczyć dzieci do trzeciego roku życia, które ich nie dostają. 1800 osób to minimum, jakie odwiedziło w tym dniu Balaton. To bardzo dobry wynik jak na początek wakacji - mówi Paulina Górka, która z ramienia MZN sp. z o.o. nadzoruje sprzedaż biletów wstępu.

Na parkingach stało niewiele samochodów z rejestracją KCH. Dominowały rejestracje ze Śląska.

- Jestem tu po raz piąty. Przyjeżdżamy wcześnie rano i spędzamy cały dzień. Choć mamy koło siebie Jezioro Żywieckie, tu jest dużo lepiej. Przede wszystkim woda jest czystsza - mówi Marcin Pociecha z Bielska-Białej, który przyjechał do Trzebini z grupą znajomych.

Wiele osób przyjeżdża wcześniej w nadziei, że nie będą musieli płacić za bilet, bo opłaty przy wejściu pobierane są dopiero od godz. 10.00.

- Nawet jak nie zapłacą przy wejściu, jeden z naszych pracowników jest cały czas na dole i sprawdza, kto nie ma opaski na ręku. Wówczas kasuje - podkreśla Paulina Górka.