Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Afrykańskie drużyny grały pod orłem (VIDEO)

24.06.2017 14:15 | 0 komentarzy | 7 557 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 17:15

Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w sobotnich zmaganiach piłkarskich Mundial Kids na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie.

0
Afrykańskie drużyny grały pod orłem (VIDEO)
Uczestnicy zmagań Mundial Kids w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Chrzanowskie zawody były ostatnią odsłoną zmagań eliminacyjnych Mundial Kids (w tym roku po raz pierwszy gości we wszystkich gminach powiatu chrzanowskiego).
Na mobilnym boisku rozłożonym na Placu Tysiąclecia rywalizowały drużyny grające pod szyldem afrykańskich reprezentacji narodowych.

W najstarszej z kategorii wiekowych triumfował Egipt w składzie: Paweł Gołdyn, Wiktor Guja i Grzegorz Wasiczek, pokonując w finale Tunezję.

- Znam jednego zawodnika egipskiego. To Mohamed Salah. Gra w AS Romie na prawym skrzydle. Jest bardzo szybki. Ja w przyszłości też chciałbym zostać zawodowym piłkarzem i występować w Bayernie Monachium - mówi Wiktor Guja ze zwycięskiego zespołu, trenujący w UKS Akademii Piłkarskiej 21.

- Takie zawody to świetny pomysł. Dzieciaki mają sporo frajdy. Jestem jak najbardziej za tym, żeby dzieci nie siedziały tylko przed komputerem, tylko uprawiały sport. Wiktora do treningów wciągnął mój starszy syn. Czy chciałbym, żeby został zawodowym piłkarzem? Na pewno nie będę naciskał. To musi być jego wybór. Jak będzie chciał, to na pewno postaram się mu pomóc - mówi Grzegorz Guja z Płazy, tata Wiktora.

W drugiej kategorii wiekowej (dzieci urodzone w 2009 i 2010 r.) najlepszy okazał się Senegal w składzie Piotr Kuchto, Witek Kuchto, Jakub Jamrozik i Karol Głownia. W finale zwyciężył Egipt.

Wśród najmłodszych (dzieci urodzone w 2011 r. i młodsi) wygrał Mafagaskar w składzie Paweł Kmieć, Bartosz Baniak i Alan Szczurek. W decydującym pojedynku pokonał Republikę Południową Afryki.

Po dwie najlepsze ekipy z poszczególnych kategorii wiekowych, z każdego gminnego turnieju, zagrają w zaplanowanym na wrzesień wielkim finale w Chrzanowie.