Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To już nie śmieciarze (WIDEO)

26.05.2017 18:00 | 2 komentarze | 6 466 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Pracownicy komunalni są często poniżani, wytykani oraz obrażani. Chcemy skończyć z negatywnymi skojarzeniami słowa „ładowacz" czy „sortowaczka" - mówi Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji ENERIS, spółki, która jest organizatorem wystawy w ośrodku kultury w Chrzanowie „Strażnicy Planety".

2
To już nie śmieciarze (WIDEO)
Strażnicy Planety Eneris
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To właśnie codzienna praca służb komunalnych jest tematem ekspozycji. Będzie dostępna w holu MOKSiR na pierwszym piętrze do 9 czerwca.

Prace to około 20 zdjęć, a na nich kierowcy, ładowacze, pracownicy sortowni i dyspozytorni podczas wykonywania codziennych obowiązków. Odbiór i zagospodarowywanie odpadów oraz prace związane z całorocznym utrzymaniem porządku na miejskich ulicach, placach i chodnikach to główny temat fotoreportażu pod nazwą "Strażnicy Planety".

Wystawa jest elementem programu informacyjnego prowadzonego przez spółkę ENERIS. Celem projektu jest zmiana wizerunku pracownika służb komunalnych, który w powszechnej świadomości wciąż funkcjonuje jako śmieciarz.

Program został zainaugurowany w ubiegłym roku podczas Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, czemu towarzyszyła premiera filmu pokazującego dzień z życia pracowników.