Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Jeśli na wczasy, to do...

17.05.2017 15:18 | 0 komentarzy | 5 271 odsłon | Ewa Solak

Zaczyna się sezon na wypoczynek. Mieszkańcy ziemi chrzanowskiej coraz częściej wyjeżdżają w maju i czerwcu. Wybierają kierunki sprawdzone i bezpieczne. Popularność wakacji w Turcji czy Egipcie znacząco spadła.

0
Jeśli na wczasy, to do...
Wyspy greckie to jeden z najbardziej popularnych kierunków na wakacje. Na zdj. wyspa Simi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W stosunku do ubiegłego roku niewiele zmieniły się kraje, wybierane przez was na spędzenie wakacji. To popularna Grecja, Bułgaria, Hiszpania. Zainteresowanie Turcją, Tunezją czy Egiptem niemal całkiem spadło.

- Ze względu na bezpieczeństwo właściwie tylko pojedyncze osoby wybierają te kraje. Wczasy tam znacznie potaniały. Tygodniowy wypoczynek w Egipcie z opcją all inclusive kosztuje już 940 zł - mówi Barbara Palka z biura podróży wakacje.pl w Chrzanowie.

Zofia Knapik z trzebińskiej Tęczy przyznaje, że od ubiegłego roku mieszkańcy powiatu chętnie wybierają Albanię. Stała się modna, podobnie, jak parę lat temu Gruzja.

- Klienci coraz częściej kupują też wczasy w styczniu, bo wtedy ceny są najbardziej atrakcyjne. W przypadku kilkuosobowej rodziny można zaoszczędzić nawet do 2 tys. zł. Obecnie dostępne są już oferty na zimę - mówi Zofia Knapik.