Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Można zaparkować psa

04.05.2017 16:42 | 9 komentarzy | 5 197 odsłon | Ewa Solak

Przy wejściu do chrzanowskiego urzędu stanął stojak do uwiązywania czworonogów. Jest zaopatrzony w miskę i wzbudza uśmiech na twarzach przechodniów.

9
Można zaparkować psa
Każdy, kto wyszedł z psem na spacer i chce załatwić sprawę w urzędzie, może przywiązać pupila do stojaka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pomysł na parking dla pupili pojawił się, gdy parokrotnie zwróciłam uwagę, że mieszkańcy wchodzą z nimi do budynku. Słyszałam, jak narzekali, że nie ma ich gdzie zostawić, a przywiązywanie do stojaka na rowery nie jest najlepszym pomysłem - tłumaczy Ewa Grześkowiak-Deszcz kierownik biura administracyjno-gospodarczego w chrzanowskim urzędzie.

Przy stojaku stoi miska z wodą. Każdy spacerujący z psem po alei może do niej podejść i napoić czworonoga.
- Podobny parking stanie niedługo przy budynku, gdzie mieści się Urząd Stanu Cywilnego - zapowiada Ewa Grześkowiak-Deszcz.

Nierozwiązywalny wydaje się inny problem. W pobliżu, na alei Henryka właściciele zwierząt często zapominają o obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Mimo że nieopodal stoi specjalny pojemnik na psie odchody.

- Mamy z tym problem. Kosze zamontowane w ubiegłym roku często stoją nieużywane. Te przy ul. Zielonej, Jordana częściej spełniają swoją rolę - mówi Danuta Grzesiak naczelnik wydziału gospodarki komunalnej UM w Chrzanowie.