Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

04.05.2017 10:17 | 3 komentarze | 7 724 odsłon | Michał Koryczan

Kilkuset uczniów liceów i techników z ziemi chrzanowskiej rozpoczęło w czwartek egzamin dojrzałości. Wśród nich młodzież z trzebińskiego "ekonomika".

3
Matury pełne emocji
Uczniowie z trzebińskiego "ekonomika" przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na pierwszy ogień poszedł test z języka polskiego. Młodzi ludzie nie ukrywali przed wejściem do sali, że stresują się egzaminami.

- Mam wrażenie, jakbym się dusiła, ale w głowie mam spokój. Na pewno nie chciałabym trafić na "Krzyżaków" lub "Potop". W ogóle najlepiej, żeby ma maturze nie było Sienkiewicza. Dużo osób mówiło, że może być "Wesele" lub "Pan Tadeusz" - powiedziała Anita Sikora, abiturientka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

- Wychodzę z założenia, że nie warto się stresować, ale mimo wszystko emocji nie da się uniknąć. Jak spędziłem ostatnie dni przed egzaminami? Jak to się mówi, głównie na modlitwach, ale nauki też trochę było - przyznał Krzysztof Kłapcia, klasowy kolega Anity.

W piątek uczniowie zmierzą się z matematyką. Ostatni, obowiązkowy, pisemny sprawdzian obejmuje znajomość języka obcego. Test z najpopularniejszego z nich, czyli angielskiego, odbędzie się w poniedziałek.