Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Biegacze walczyli z czasem i zimnem

23.04.2017 18:27 | 2 komentarze | 4 271 odsłony | Marek Oratowski

Ponad 280 biegaczy wystartowało w niedzielnym Puszcza Run. Nie zraził ich silny wiatr ani deszcz ze śniegiem. Wygrał zawodnik MKS Chojniczanka Dawid Klaybor. Ustanowił rekord 10-kilometrowej trasy wytyczonej w Puszczy Dulowskiej (31 minut i 57 sekund).

2
Biegacze walczyli z czasem i zimnem
Biegacze uczestniczący w parkrun Chrzanów zaprezentowali się w nowych strojach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo zimna wielu zawodników wystartowało w koszulkach z krótkim rękawem. W grupie startujących wyróżniali się uczestnicy parkrun Chrzanów, biegający w tym sezonie w nowych, jednolitych strojach. W tym gronie była najszybsza kobieta z powiatu chrzanowskiego Aleksandra Jachimczyk. Czwarty w "generalce" był najszybszy zawodnik z powiatu Przemysław Koziarz z Jankowic. Przed rokiem także on, jako pierwszy z lokalnych zawodników, minął w tych zawodach linię mety.

- Biegam trzeci rok. Zacząłem za namową kolegi. Kondycja jest, bo osiągnąłem czas o minutę lepszy niż w tamtym roku - powiedział pracownik libiąskiej kopalni.

- Pobiegło niecałe trzysta osób, a zapisanych mieliśmy ponad 80 więcej. Dla biegaczy żadna pogoda nie jest zła. Lepsza taka, niż gdyby na trasie było parno - stwierdził jeden z pomysłodawców imprezy Mariusz Brzózka.

Najlepsi dostali nagrody pieniężne. Organizatorem imprezy było Trzebińskie Centrum Kultury. "Przełom" sprawował patronat medialny.

Kolejna okazja do wspólnego startu nadarzy się już 7 maja. W Chrzanowie zawodników czeka rywalizacja uliczna.