Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Prima Aprilis uczniowie całkiem na serio zasadzili drzewa

01.04.2017 13:11 | 3 komentarze | 2 769 odsłony | Marek Oratowski

Sto lip posadzili w sobotnie przedpołudnie w lesie w chrzanowskim Kościelcu członkowie szkolnych kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

3
W Prima Aprilis uczniowie całkiem na serio zasadzili drzewa
Uczniowie z Libiąża przy pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnim okresie głośno było o masowej wycince drzew po zmianie prawa. Tym cenniejsze są wszystkie inicjatywy dotyczące nowych nasadzeń.

- To nasza piąta akcja. Uczestniczy w niej tym razem 110 osób. Młodzież, zwłaszcza ta ze szkół podstawowych, garnie się do takich zajęć. Widać, że ją to cieszy - powiedział organizator, prezes chrzanowskiego oddziału PTT Remigiusz Lichota.

W lesie pojawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 1, PG nr 1, PCE, I LO i LO dla Pracujących w Chrzanowie, ZSECH w Trzebini i Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Intergacyjnymi w Libiążu. Zostali poinstruowani przez leśnika, jak fachowo posadzić drzewo. To znaczy wykopali dołek, wsadzili sadzonkę, przysypali korzenie i udeptali ziamię.

- Lipy posadziliśmy pomiędzy jodełkami. To gatunek miododajny. Przyciągnie pszczoły i upiększy krajobraz - zauważył Bolesław Śmiałek, podleśniczy Leśnictwa Piła Kościelecka.

Uczniom sadzenie bardzo przypadło do gustu. Większość robiła to po raz pierwszy.

- To nic trudnego. Przy kopaniu dołka musieliśmy tylko uważać na kamienie - powiedział Nataniel Rus z SP nr 4 w Libiążu.