Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Pogoda nie odstraszyła biegaczy

23.09.2012 09:27 | 0 komentarzy | 4 794 odsłony | red
W sobotę, mimo deszczu i chłodu, na starcie Trzebińskiego Biegu Trzeźwości ustawiło się kilkadziesiąt osób.
0
TRZEBINIA. Pogoda nie odstraszyła biegaczy
W biegu trzeźwości nie ważny jest wynik, tylko udział w imprezie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę, mimo deszczu i chłodu, na starcie Trzebińskiego Biegu Trzeźwości ustawiło się kilkadziesiąt osób.

Wśród uczestników spotkaliśmy nie tylko uczniów, ale również radnych, urzędników i mieszkańców Trzebini, propagujących zdrowy styl życia.
- Po raz trzeci biorę udział w imprezie. Fajnie się biega w grupie. Samemu trochę nudno – mówi Aleksander Brzózka, uczeń Gimnazjum nr 1 w Trzebini. Jego słowa potwierdzają koledzy: Marcin Gołąb i Krzysztof Myśliński: - Nikt nam tu dzisiaj nie kazał przyjść. Biegamy, bo lubimy. Sport poprawia kondycję, daje dużo satysfakcji i oczyszcza myśli – podkreślają chłopcy.

Trasa X Jubileuszowego Trzebińskiego Biegu Trzeźwości prowadziła od ogródków działkowych przy ul. Kilińskiego, przez ul. Słowackiego, ul. Dworcową, ul. Kościuszki, aż do stadionu sportowego. Uczestnicy imprezy pokonali około trzech kilometrów. Na mecie na wszystkich czekała porcja ciepłej grochówki i woda mineralna.

- W biegu nie ważny jest wynik, tylko sam udział w imprezie. Poprzez tego typu akcje chcemy zachęcić mieszkańców do zdrowego stylu życia. I chyba udało nam się. Biegamy już od dziesięciu lat – podkreśla Paweł Rejdych, inicjator imprezy.
- Dziś młodzież trudniej zachęcić do sportu, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ważniejszy jest komputer, niż bieganie czy skakanie po drzewach. Dobrze, że są takie imprezy – dodaje Aneta Świątkowska-Gołąb, Mama nastoletniego Marcina.
(AJ)