Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nasi czytelnicy wybrali zwycięzców Plebiscytu Sportowego PRZEŁOMU (ZDJĘCIA)

16.02.2017 07:54 | 5 komentarzy | 7 482 odsłon | Łukasz Dulowski

Wśród laureatów znaleźli się także triumfatorzy z zeszłego roku. Wyniki głosowania ogłosiliśmy w środę wieczorem, podczas gali w chrzanowskim Sokole.

5
Nasi czytelnicy wybrali zwycięzców Plebiscytu Sportowego PRZEŁOMU (ZDJĘCIA)
Zwycięzcy Plebiscytu Sportowego „Przełomu": Tomasz Kobierecki i Mariusz Brzózka (kat. Impreza sportowa), Krzysztof Głuch - właściciel Krisbudu (kat. Mecenas sportu), Sebastian Guzik (kat. Trener) i Daniel Sadzikowski (kat. Sportowiec). Na zdjęciu brakuje dziewcząt z PUKS Trzebinia (kat. Drużyna), które opuściły salę zaraz po odebraniu statuetki.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czytelnicy zgłosili do konkursu 70 kandydatur w pięciu kategoriach: sportowiec, trener, drużyna, impreza sportowa i po raz pierwszy mecenas sportu.

Z tego grona kapituła złożona z redaktorów, dziennikarzy, pracowników i współpracowników tygodnika „Przełom" nominowała 31 kandydatur - dziesięć w kategorii sportowiec 2016 roku, po pięć w kategoriach trener, drużyna i impreza sportowa oraz sześć w kategorii mecenas sportu.

Ostateczny wybór zwycięzców należał do czytelników, którzy przez prawie trzy tygodnie głosowali za pomocą SMS-ów oraz kuponów zamieszczonych w gazecie.

W kategorii MECENAS SPORTU statuetkę zdobyła firma KRISBUD z Trzebini.

IMPREZĄ SPORTOWĄ 2016 r. został, podobnie jak poprzednio, bieg CHECHŁO RUN i PUSZCZA RUN.

Tytuł DRUŻYNY 2016 r. przypadł juniorkom starszym z PUKS Trzebinia.

W kategorii TRENER wygrał Sebastian Guzik, szkolący pływaków.

SPORTOWCEM 2016 r. wybrali czytelnicy szachistę Daniela Sadzikowskiego.

- Cieszę się, że wszystkie dyscypliny, biorące udział w tym plebiscycie - te zwycięskie i nominowane - jakoś się pokazały. Nie tylko drużynowe rozgrywki, przykładowo piłka ręczna, ale też bardzo popularne szachy - podsumował Sadzikowski.

- Daniel Sadzikowski to też jest „recydywa" z tamtego roku, laureat w tej kategorii - przypomniała Grażyna Kaim, redaktor naczelna „Przełomu".