Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Szkoła w Rozkochowie ocalona

27.01.2017 19:46 | 3 komentarze | 7 250 odsłon | Michał Koryczan

Rodzice dopięli swego. Miejscowa szkoła nie zostanie przekształcona w filię podstawówki w Babicach.

3
Szkoła w Rozkochowie ocalona
W budynku SP w Rozkochowie uczy się zaledwie 32 uczniów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najbliższa przyszłość rozkochowskiej szkoły jest już jasna. Pomysł, by uczynić z niej filię, prezentowany  podczas niedawnego spotkania z wójtem, upadł. Rodzice uczniów opowiedzieli się przeciwko.

Ostateczna decyzja co do kształtu szkolnej sieci, należała jednak do Rady Gminy Babice. Samorządowcy nie zamierzali robić nic wbrew woli mieszkańców. Byli w tej kwestii jednomyślni. Od września tego roku w Rozkochowie funkcjonować będzie więc ośmioklasowa podstawówka.

- Na razie stać nas, by dopłacać do jej utrzymania. Nie wiemy jednak, co będzie za parę lat. Może dojść do sytuacji, że gmina stanie przed dylematem, czy całkowicie nie zamknąć szkoły. Ekonomia jest nieubłagana - mówi radna Ewa Bolek, przewodnicząca komisji oświaty, kultury i kultury fizycznej:

SP w Rozkochowie jest najmniejszą placówką w gminie (aktualnie uczęszcza do niej 32 uczniów) i od lat najdroższą w utrzymaniu.

W ubiegłym roku szkolnym do jej funkcjonowania samorząd dopłacił 407 tys. zł (do wszystkich pozostałych - 458 tys. zł). Według wyliczeń urzędników po reformie oświatowej kwota ta może wzrosnąć o ok. 250 tys. zł.