Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Narciarze nie odpuszczali na trasie

21.01.2017 13:45 | 0 komentarzy | 4 337 odsłony | Marek Oratowski

Osiemnastu śmiałków ruszyło w sobotę na trasę Narciarskiego Crossu św. Mikołaja. Wśród pań najszybsza okazała się Agata Kraśniewska z Zagórza. W gronie panów pierwszy finiszował Dariusz Sroka, uczestnik Biegu Piastów.

0
Narciarze nie odpuszczali na trasie
Zawodnicy na pierwszych metrach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po kilku latach przerwy w Chrzanowie znów walczyli sportowcy mający na nogach narty do biegania. Wyruszyli na trasę z osiedla Niepodległości. Panie miały do pokonania dwie pętle, panowie trzy. Wśród kobiet najszybciej trasę (w niewiele ponad 38 minut) pokonała Agata Kraśniewska z Zagórza. Powiedziała nam, że systematycznie biega na nartach w miejscu zamieszkania.

- To zdrowy i tani sport, bo na początek można kupić używany sprzęt. Tej zimy jest śnieg, więc warto to wykorzystać - przekonywała.

Czterdziestu minut i sekundy potrzebował na przebycie dystansu około 7,2 kilometra zwycięzca wśród panów Dariusz Sroka z Chrzanowa.

- Biegam kilka razy w tygodniu w rejonie Grobli albo na Chechle lub Sosinie, gdy są zamarznięte. Ukończyłem już cztery Biegi Piastów. W tym roku na Polanie Januszyckiej zamierzam zaliczyć koronny dystans, czyli 50 kilometrów, bo do tej pory zapisywałem się na 25 km - opowiadał zwycięzca, który na finiszu nieznacznie pokonał Krzysztofa Szczepinę z Płazy, zapalonego kolarza.

Wśród biegających znaleźli się też m.in. prezes RPWiK-u Tadeusz Arkit i organizator imprezy Krzysztof Zubik, dyrektor PMOS-u. Uczestnicy chwalili trasę i pogodę. Rozgrzali się żurem, a potem najlepsi odebrali trofea.