Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Znamy prognozę pogody na najbliższe dni

22.12.2016 14:48 | 2 komentarze | 4 513 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Nadchodzące święta nie będą białe. Jak przewidują synoptycy, czeka nas spore zachmurzenie, deszcz i silny wiatr. Temperatura zaś, z dnia na dzień, będzie wyższa.

2
Znamy prognozę pogody na najbliższe dni
W tym roku nie będzie śniegu na święta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nim jednak nadejdzie Wigilia, sprawdźmy, jaka pogoda czeka nas w nocy z czwartku na piątek i w piątek.

- Nocą w Małopolsce będzie ładnie, ale mogą wystąpić mgły, nawet marznące. Widzialność może zostać ograniczona nawet do 200 metrów, a temperatura spadnie od minus 5 do minus 3 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby z południowego zachodu. W całym regionie będzie podobnie - zapowiada Maria Malinowska, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak uzupełnia, w piątek możemy się spodziewać deszczu, momentami deszczu marznącego ze śniegiem. Później życie może utrudniać gołoledź. Temperatura będzie niska. W ciągu dnia najpewniej się ociepli, ale maksymalnie do 1 stopnia Celsjusza.

- W Wigilię zachmurzenie będzie duże. Okresowo wystąpią opady deszczu. Temperatura nocą na nizinach będzie w okolicach 3 stopni Celsjusza - mówi synoptyk.

Podobnie, również pochmurno, będzie pierwszego dnia świąt. Popada deszcz. Niewielkich opadów śniegu można się spodziewać jedynie na Podhalu i wysoko w górach. Temperatura na nizinach, w tym w okolicach Chrzanowa, powinna osiągnąć od 3 do 5 stopni Celsjusza. Zacznie również silnie wiać z zachodu.

- Drugiego dnia świąt będzie podobnie. Można się spodziewać jeszcze wyższych temperatur, bo nawet w okolicach 8 stopni Celsjusza - mówi Malinowska.

Dla miłośników zimowych szaleństw pocieszeniem może być jedynie fakt, że trasy narciarskie na południu Polski są utrzymywane na biało.