Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wspólnie ratujmy stare pomniki

31.10.2016 09:40 | 0 komentarzy | 3 699 odsłony | Marek Oratowski

We wtorek, 1 listopada, od godziny 9 do 15 na starej części cmentarza w Chrzanowie staną wolontariusze z puszkami. Będą zbierać datki na odnowienie najstarszych nagrobków. Akcji organizowanej przez parafię św. Mikołaja po raz siódmy patronuje "Przełom".

0
Wspólnie ratujmy stare pomniki
Ten nagrobek z figurą Matki Bożej został odnowiony jako pierwszy z pieniędzy z kwesty prowadzonej na cmentarzu w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwestować będą m.in. starosta Janusz Szczęśniak, redaktor naczelna "Przełomu" Grażyna Kaim oraz wiceburmistrz Chrzanowa Jolanta Piecuch. Nie zabraknie też innych samorządowców, członków rady parafialnej i 8 Pożarniczej Drużyny Harcerskiej "Widmo". Z puszkami staną również młodzi ludzie z I i II LO w Chrzanowie, członkowie szkolnych kół PCK oraz dyrektorzy obu placówek Bożena Bierca i Andrzej Bieda.

W trakcie dotychczasowych kwest udało sie zebrać 27 tysięcy złotych i odnowić trzy zabytkowe nagrobki, którymi nikt się nie opiekował. Po tegorocznej zbiórce zlecona zostanie renowacja kolejnego.

Kwesty odbędą się też na innych cmentarzach. Na libiąskim od godz. 9 do 15 staną samorządowcy (w tym burmistrz Jacek Latko), strażacy, członkowie rady duszpasterskiej z parafii Przemienienia Pańskiego oraz harcerze ze Związku Drużyn Libiąż. I w tym przypadku chodzi o zebranie funduszy na odnowienie starych nagrobków.

W niedzielę 30 października oraz we wtorek 1 listopada wolontariuszy z puszkami spotkamy na trzebińskim cmentarzu. Będa nimi członkowie rady parafialnej, zespołu "Misterium", kręgu biblijnego, redakcji biuletynu wydawanego w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz uczniowie trzebińskich szkół. Pieniądze zostaną przenaczone na budowę alejek między grobami.