Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Pedałowali z Chrzanowa do Poręby Żegoty

10.09.2016 20:08 | 2 komentarze | 4 244 odsłony | Marek Oratowski

Trzy godziny zajęło 140 uczestnikom Ekorajdu z Powiatem Chrzanowskim pokonanie na rowerze 35-kilometrowej trasy. Większość dotarła do mety nieco zasapana i spocona. Ostatni podjazd dał się cyklistom we znaki.

2
Pedałowali z Chrzanowa do Poręby Żegoty
Rozciągnięta stawka rowerzystów pzejeżdża przez Wygiełzów. Z przodu na tandemie pedałują debiutujący w imprezie Kurmanowie z Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wielu uczestników zgłosiło się na rajd przez internet. Byli jednak i tacy, którzy zrobili to w sobotnie przedpołudnie tuż przed startem.

Wśród miłośników aktywnego spędzaniai czasu byli mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, ale i goście z Jaworzna, Olkusza oraz Katowic. Ci ostatni wyjechali z domów już o siódmej rano.

Niektórzy na wspólne pedałowanie dali się namówić po raz pierwszy. Tak było w przypadku małżeństwa Kurmanów z Chrzanowa. Wsiedli na tandem.

- Ostatnia góra nas pokonała. Musimy jeszcze potrenować - stwierdził Tadeusz Kurman.
Grupę poprowadzili członkowie Komisji Turystyki Kolarskiej w Chrzanowie. Trasa prowadziła z Chrzanowa do Poręby Żegoty.

W stawce rowerzystów jechał też burmistrz Alwerni Tomasz Siemek. Towarzyszyła mu żona i syn.
Na mecie w gościnnej galerii "Drzewiej" na wszystkich czekały kiełbaski oraz konkurs wiedzy o regionie z nagrodami. Jedną z laureatek była Aneta Wilczek. Wygrała rowerowe rękawice.

- Systematycznie jeżdżę na rajdy, jak tylko jest taka okazja. Można poznać nowych ludzi. Trasa fajna, choć jak dla mnie trochę za wolne tempo. Rozumiem jednak, że trzeba było je dostosować do osób ze słabszą kondycją - stwierdziła mieszkanka Zagórza.