Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Polowanie na dziki w centrum Chrzanowa

21.06.2016 13:20 | 6 komentarzy | 6 517 odsłon | Marek Oratowski

Kierowcy przejeżdżający przed południem ulicą Podwale w Chrzanowie słyszeli huk wystrzałów. Pracownicy specjalistycznej firmy z Katowic odławiali dziki, które zasiedliły się w tym rejonie kilka dni temu.

6
Polowanie na dziki w centrum Chrzanowa
Dzikami zajęło się dwóch pracowników specjalistycznej firmy z Katowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W weekend pracownicy PCZK przyjęli zgłoszenie od mieszkańców zaniepokojonych pojawieniem się nieproszonych gości, czyli lochy z siedmiorgiem młodych.

- Po zmroku w sobotę syn wyszedł z psem i przy garażu zaatakowała go locha. Praktycznie nie mogliśmy wyjść z domu. W niedzielę strażacy wygonili dziki. Przeszły za tory, ale wróciły kolejnej nocy - opowiada mieszkający przy ul. Podwale Kazimierz Rusek.

We wtorek przed południem przyjechała specjalistyczna firma z Katowic. Odłowiła najpierw lochę, a potem zajęła się młodymi, które pochowały się w rejonie nasypu kolejowego. Pracownikom pomagał pies.

- Locha została uśpiona i będzie wypuszczona do lasu - informuje Przemysław Jaśko, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego starostwa. Był na miejscu razem z zabezpieczającymi teren policjantami oraz strażakami.

Akcja skończyła się przed godziną 12.