Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Kierowcy poczekają, aż przejedzie peleton

09.06.2016 13:03 | 3 komentarze | 5 706 odsłon | Marek Oratowski

W piątek przez ziemię chrzanowską przejadą uczestnicy Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach.

3
Kierowcy poczekają, aż przejedzie peleton
Uczestnicy wyścigu przejeżdżają przez Trzebinię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym dniu o godzinie 12 kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu liczącego 131 kilometrów, prowadzącego z Trzebini do Alwerni. Na liście startowej są zawodnicy z 28 grup kolarskich, m.in. z Polski, Słowenii, Rumunii, Danii, Włoch, USA i Aberbejdżanu.

Kierowcy nie będą mieli w piątkowe popołudnie łatwego życia.
- Od godziny 12 do 13 zamknięty zostanie ruch na drodze wojewódzkiej nr 791 od skrzyżowania ulicy Ochronkowej w Trzebini w kierunku Olkusza. Osoby jadące do pracy lub załatwiający inne sprawy muszą zaplanować nieco wcześniejszą podróż, by niepotrzebnie się nie denerwować - przestrzega kom. Mariusz Jurczyk z KPP w Chrzanowie.

Od godz. 12.45 do 13.20 zatrzymany zostanie ruch w rejonie Czyżówki, gdzie kolarze przyjadą od strony Bukowna. Kolejny newralgiczny punkt do droga krajowa nr 79 w rejonie ulicy Ochronkowej w Trzebini. Tam na czas przejazdu całej kolumny wyścigu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami między godziną 13 a 13.20. Objazd ulicą Słowackiego będzie niemożliwy, bo własnie tamtędy zawodnicy przejadą w stronę Piły Kościelckiej.

Między 13.30 a 15.30 dojdzie też do zamnięcia ulic w północno-wschodniej części Alwerni, gdzie kolarze zameldują się aż trzykrotnie (m.in. podjadą serpentynami na Rynek). W korkach kierowcy postoją także w rejonie Zalasu, Rudna i Tenczynka w gminie Krzeszowice.

Program minutowy 1. etapu wyścigu z Trzebini do Alwerni


Czytaj "Przełom" bez wychodzenia z domu. Najnowszy, 23. numer możesz kupić w internecie. Elektroniczne wydanie jest dostępne także dla użytkowników urządzeń mobilnych - tabletów i smartfonów (w tym iPhonów i iPadów).