Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Bijemy rekord w czytaniu. Dołączcie się!

08.06.2016 08:32 | 1 komentarz | 6 139 odsłon | Ewa Solak

W piątek, 10 czerwca, o godz. 10 biblioteki chrzanowska i chełmecka zachęcają do wspólnego czytania ulubionych książek w plenerze. Włączają się w ogólnopolską akcję "Jak nie czytam - jak czytam". Na jej temat rozmawiamy z Olgą Nowicką kierującą działem promocji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie.

1
Bijemy rekord w czytaniu. Dołączcie się!
Olga Nowicka zachęca do udziału w akcji wspólnego czytania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ewa Solak: Statystyki ogólnopolskie pokazują, że 63 proc. Polaków nie czyta.
Olga Nowicka: U nas te dane nie są tak pesymistyczne. Jest nieco lepiej. Natomiast problem spadku czytelnictwa w ogóle jest dość niepokojący. Wynika to przede wszystkim z tego, że coraz więcej osób korzysta z książek przez internet.

Skąd pomysł na bicie rekordu w liczbie jednocześnie czytających osób?
- Zaprosił nas do udziału miesięcznik "Biblioteka w szkole". To akcja skierowana nie tylko do szkół, ale także wszystkich instytucji chcących się w nią włączyć. Doszliśmy do wniosku, że mamy dobre zaplecze i sami zachęciliśmy do udziału siedem placówek szkolnych. Zgłosiło się już prawie 1200 osób. Zapraszamy każdego, kto tylko ma na to ochotę.

Gdzie pomieścicie wszystkich chętnych?
- Dzięki współpracy z pobliskim gimnazjum do dyspozycji uczestników oprócz naszego terenu przed budynkiem, będzie też boisko. Liczymy, że mieszkańcy będą chcieli się przyłączyć. Wystarczy wziąć ze sobą poduszeczkę czy karimatę oraz książkę i przyjść. Samo wspólne czytanie potrwa zaledwie 5 minut. Potem uczestnicy będą mogli się zaprezentować. Szkoły przygotowują już program artystyczny. Żeby udokumentować to wydarzenie oraz liczbę uczestników fotograf będzie z dachu robił zdjęcia. Zapraszamy!

Gdzie przyjść?
10 czerwca, godz. 10.00
Chrzanów, ul. Broniewskiego 10 c - przed biblioteką
Chełmek, Park Rodzinny