Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Świeży asfalt na wałach kusi rowerzystów

18.05.2016 19:31 | 6 komentarzy | 15 158 odsłon | Marek Oratowski

Na wałach wzdłuż Wisły na długości 15 km od Bobrka do Jankowic robotnicy położyli nową nawierzchnię. Na razie jednak nie można tamtędy jeździć, bo roboty nie zostały zakończone.

6
Świeży asfalt na wałach kusi rowerzystów
W rejonie Mętkowa można zobaczyć rowerzystów przejeżdżających utwardzonymi wałami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiślana Trasa Rowerowa ma połączyć Beskidy z Bałtykiem. Firma Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie realizuje jej fragment długości 84 km od Brzeszcz do Skawiny. Dużą część tej drogi ma przebiegać po wałach.

Asfalt leży już na odcinku od Bobrka do Jankowic. Nowa droga kusi rowerzystów, zapuszczających się w tamte rejony. Jednak tablice informują, że wały są terenem budowy.

- Inwestycja nie będzie oddawana do użytku etapami. Dlatego całą trasą, w tym drogą po wałach, można będzie przejechać dopiero pod koniec roku, bo wykonawca ma czas na jej zrealizowanie do grudnia - informuje Roman Leśniak, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Na ostatnim zebraniu wiejskim mieszkańcy Gromca alarmowali, że po utwardzonych wałach jeżdżą samochody. Sugerowali, by przy wjazdach na nie postawić słupki.

- Słupki niewiele dadzą. Jak kilku kierowców dostanie mandat, to dopiero wtedy się przekonają, że łamią prawo - zauważa radny powiatu chrzanowskiego Edward Kopeć, kierownik oświęcimskiego inspektoratu Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie.