Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Warto wejść do autobusu i oddać krew

16.05.2016 17:50 | 2 komentarze | 5 842 odsłon | Marek Oratowski

Na parkingu przy trzebińskim Intermarche w piątek, 20 maja, w pomalowanym na czerwono autobusie można będzie oddać krew. Akcję organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

2
Warto wejść do autobusu i oddać krew
Krew można będzie oddać w mobilnym punkcie na kółkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Zbieramy krew dla Polski" to kampania Grupy Muszkieterów i Polskiego Czerwonego Krzyża. Akcja obejmie w tym roku 172 miejscowości w całej Polsce.

W najbliższy piątek, 20 maja, czerwony ambulans od godz. 10 do 15 będzie stał na parkingu przy trzebińskim Intermarche. W planie jest pokaz pierwszej pomocy oraz konkursy dla dzieci. Podobna akcja przy libiąskim Intermarche odbędzie się 10 czerwca.

- Kampania prowadzona jest przed wakacjami, bo wtedy właśnie w szpitalach potrzeba najwięcej krwi. Zachęcam, by w ten sposób pomóc innym - mówi Lucyna Kubicz, kierownik zarządu rejonowego PCK w Chrzanowie.

Bezcenny płyn ratujący życie oddać mogą osoby między 18. a 65. rokiem życia, ważące minimum 50 kg oraz nie chorujące na przewlekłe schorzenia. W dniu akcji lekarz na podstawie rozmowy i wypełnionego kwestionariusza określi zdolność każdego chętnego do zostania dawcą. Każdy uczestnik kampanii uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz weźmie udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych.