Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ze składowiska w Balinie przestanie w końcu śmierdzieć?

11.05.2016 16:38 | 0 komentarzy | 5 185 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi rozpoczęła się budowa poziomej studni odgazowującej. Ma zlikwidować fetor uprzykrzający życie mieszkańcom. Spółka chce też zainwestować w środki neutralizujące nieprzyjemne zapachy.

0
Ze składowiska w Balinie przestanie w końcu śmierdzieć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Na smród, odczuwany nawet z kilometra, skarżą się głównie mieszkańcy osiedla Kąty i Balina. W kwietniu część z nich zagroziła, że jeżeli nic się nie zmieni, zablokują wjazd do ZGOK.

- Ludzie są zdeterminowani. Oczekują konkretnych działań, a nie kolejnych obietnic - mówi radny Roman Madejski, przewodniczący Rady Osiedla Kąty, który regularnie otrzymuje interwencje w tej sprawie.

Przedstawiciele ZGOK zapewniają, że są przygotowani do rekultywacji części składowiska przeznaczonej do zamknięcia. By rozpocząć prace, muszą jednak dopełnić formalności.

- Zleciliśmy wykonanie poziomej studni odgazowującej. Wykonawca rozpoczął prace 9 maja. W tym miesiącu zaczniemy testowanie środków neutralizujących przykre zpachy by wybrać najbardziej skuteczny oraz metodę jego dozowania - wyjaśnia Bartosz Lewicki, rzecznik prasowy spółki Eneris.