Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rodzicom odebrano córkę, bo byli pijani

29.04.2016 13:01 | 0 komentarzy | 7 358 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W czwartek w nocy policjanci zostali wezwani do interwencji domowej w Chrzanowie. Dzwoniła 37-letnia kobieta i skarżyła się na partnera. Gdy patrol dotarł pod wskazany adres okazało się, że są pijani. Na dodatek mieli pod opieką małe dziecko.

0
Rodzicom odebrano córkę, bo byli pijani
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W momencie interwencji w domu znajdowała się tylko 37-latka, jej 29-letni partner i osiemnastomiesięczna dziewczynka. Obydwoje rodzice byli zamroczeni alkoholem.

- Badanie wykazało, że matka miała 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a ojciec 2,9 - mówi Jarosław Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

W tym stanie nie byli w stanie sprawować właściwej opieki na maleńkim dzieckiem. Decyzją sądu dziewczynka została umieszczona w rodzinie zastępczej.

***
Do interwencji domowej doszło też w czwartek w Regulicach. Na policję zadzwonił mąż 51-letniej kobiety, która zachowywała się agresywnie. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, mieszkanka zaatakowała ich nożem kuchennym.
- W trakcie jej obezwładniania zraniła w rękę jednego z policjantów. Groziłam im też pozbawieniem życia - informuje Dwojak.

***
Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w czwartek na ul. Trzebińskiej w Chrzanowie. Kierowca autobusu komunikacji miejskiej dojeżdżając do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną nagle zahamował. W wyniku tego manewru 84-letnia pasażerka autobusu, która wstawała z miejsca, przewróciła się i doznała obrażeń ciała. Została przewieziona do chrzanowskiego szpitala.