Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowskie łazienki toną w śmieciach

23.04.2016 16:02 | 4 komentarze | 4 396 odsłony | Anna Jarguz

Kilkanaście worków ze szklanymi butelkami, puszkami po piwie, folią czy papierami zebrali w sobotę przed południem uczestnicy akcji sprzątania lasu, rosnącego w sąsiedztwie osiedla Niepodległości. Zamierzają ją powtórzyć za miesiąc, wierząc, że więcej osób się w nią włączy.

4
Chrzanowskie łazienki toną w śmieciach
W sprzątanie lasu włączyło się zaledwie kilka osób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ochotnicy wzięli się za porządkowanie tzw. chrzanowskich łazienek. To jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. Mieszkańcy lubią tam urządzać również ogniska. Niestety, zostawiają po sobie bałagan.

- Musi się zmienić mentalność ludzi, bo niektórzy wszystko to, co wyprodukują w lesie, tam zostawiają - potwierdza były wiceburmistrz Robert Maciaszek.

Wraz w paroma innymi przedstawicielami Inicjatywy Budżet Obywatelski w Chrzanowie przez parę godzin sprzątali okolicę. Dołączyły do nich osoby, reprezentujące Projekt Mały Mostek.

- Nie jest łatwo zachęcić ludzi do społecznego sprzątania lasu. Także pozyskanie worków i rękawiczek oraz pieniędzy na zagospodarowanie zebranych odpadów nie jest rzeczą prostą. Ostatecznie wsparło nas chrzanowskie starostwo oraz Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna - mówi Grzegorz Wesołowski z Projektu Mały Mostek.

Kolejna akcja planowana jest za miesiąc. Odpadów do zebrania wciąż jest sporo.