Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Niebezpiecznie na zachodniej obwodnicy

12.04.2016 06:06 | 6 komentarzy | 8 360 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Od momentu otwarcia nowego obejścia Chrzanowa nie minęły jeszcze dwa miesiące, a na nowej drodze doszło do czterech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. Kierowcy alarmują, że chwilami bywa groźnie.

6
Niebezpiecznie na zachodniej obwodnicy
Nowa nawierzchnia kusi, by rozwinąć wiekszą prędkość. Kierowcy powinni jednak uważać, bo z lasu często wybiegają dzikie zwierzęta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym tygodniu auto uszkodził sobie kolejny mieszkaniec. Po zderzeniu z sarną na miejsce trzeba było wezwać lawetę.

- To kolejny wypadek na nowej obwodnicy spowodowany wbiegnięciem sarny pod samochód. Niestety, nikt nie wpadł na pomysł, by drogę przebiegającą przez las ogrodzić. Tylko czekać aż ktoś tam zginie - mówi Piotr Kadzik, mieszkaniec Chrzanowa.

Do podobnego zdarzenia doszło 1 kwietnia. Mężczyzna osobiście dzwonił na numer alarmowy 112, by ktoś zabrał zabite zwierzę.

- Mieszkam obok zachodniej obwodnicy Chrzanowa. Drugi raz w tym tygodniu na drodze leżała przejechana sarna. To efekt braku zabezpieczeń przed większymi zwierzętami leśnymi. Nie ma ekranów ani siatki. Jak tak dalej pójdzie, to albo ludzie się pozabijają, albo populacja saren wyginie w okolicy - obawia się Magdalena Kopyszko.

Nowa droga została otwarta dla ruchu 17 lutego. Jak udało nam się ustalić, do dziś doszło tu do czterech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. Pod koniec lutego i pod koniec marca pod koła jadących obwodnicą aut wbiegły dziki.

- Siatki zabezpieczające nie były przewidziane ani w decyzji środowiskowej ani w projekcie tej inwestycji. Aktualnie nie przewidujemy montażu takich dodatkowych zabezpieczeń - mówi Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.