Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

24.03.2016 22:03 | 0 komentarzy | 2 756 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 09:03

Trzeci w tym roku mecz o stawkę czwartoligowców z trzebińskiego MKS oraz inauguracja piłkarskiej wiosny w okręgówce i chrzanowskiej B-klasie. To propozycje na spędzenie najbliższej soboty.

0
Napastnik MKS Michał Kowalik (z prawej) w pojedynku z graczami Górnika Libiąż

IV liga - zachodnia Małopolska
MKS Trzebinia-Siersza - Garbarz Zembrzyce (sobota, 26 marca, godz. 11)
Zawodnicy MKS zanotowali bardzo dobry start rundy wiosennej. W dwóch meczach zdobyli komplet punktów (pokonali Iskrę Klecza Dolna i Górnika Libiąż), strzelając rywalom sześć goli, nie tracąc przy tym żadnego.
Kibice liczą z pewnością nadzieję, na podtrzymanie tej passy. Szczególnie, że do Trzebini przyjeżdża przedostatni zespół z tabeli.
Garbarz w tym roku rozegrał tylko jedno spotkanie. Ich premierowy pojedynek z Górnikiem Wieliczka został bowiem przełożony. W minionej kolejce zespół z Zembrzyc uległ na swoim boisku Iskrze Klecza Dolna 0-1. Była to szósta z rzędu ligowa porażka Garbarza. Na wygraną drużyna ta czeka już od dziewięciu pojedynków na czwartoligowym froncie.
Piłkarze MKS zapewne mają jeszcze w pamięci jesienną konfrontację w Zembrzycach. Trzebinianie prowadzili 2-0, ale roztrwonili tę przewagę, tracąc w ostatnich osiemnastu minutach dwa gole. Podopieczni Roberta Moskala grali jednak już wówczas w dziewięciu. Czerwone kartki (konsekwencje dwóch żółtych) obejrzeli bowiem Paweł Piskorz (w 59 minucie) i Paweł Sawczuk (w 65. minucie).
W sobotnim spotkaniu w zespole gospodarzy zabraknie kapitana Marcina Kalinowskiego oraz napastnika Jakuba Pająka. Obaj pauzują bowiem za nadmiar żółtych kartek.
Przewidywany skład MKS: Tomasz Wróbel - Krzysztof Sieczko, Sebastian Ołownia, Radosław Górka, Paweł Sawczuk - Maciej Domurat, Dawid Dudek, Tomasz Małodobry, Bartosz Jagła - Michał Kowalik, Paweł Piskorz.

Klasa okręgowa - Wadowice
KS Chełmek - Tempo Białka (sobota, 26 marca, godz. 14)
Chełmek to jedyny z reprezentantów ziemi chrzanowskiej, który wiosenną batalię ligową rozpocznie na swoim boisku. Zespół dowodzony przez Łukasza Jagodę podejmie Tempo Białka, z którym na jesieni wygrał na wyjeździe 1-0. Na półmetku rozgrywek obie ekipy mają na koncie po 18 punktów.
Do drużyny Tempa w przerwie zimowej przeniósł się pomocnik Jakub Korba, grający ostatnio w Arce Babice, a wcześniej m.in. w Górniku Libiąż, KS Chełmek i Unii Oświęcim.

Victoria 1918 Jaworzno - Korona Mętków (sobota, 26 marca, godz. 11.30)
Lew Olszyny - Victoria II Zalas (sobota, 26 marca, godz. 12)
Tempo Płaza - Zryw Brodła (sobota, 26 marca, godz. 12.30)
Górnik II Libiąż - Promyk Bolęcin (sobota, 26 marca, godz. 14)
UKS Górnik Siersza - SPRiN Regulice (sobota, 26 marca, godz. 15)
LKS II Żarki - Jutrzenka Ostrężnica (sobota, 26 marca, godz. 15)
Korona Lgota - Ruch Młoszowa (sobota, 26 marca, godz. 15)

Po przerwie w Wielką Sobotę rozgrywki wznowi 15 zespołów B-klasy (pauzuje Wisełka Rozkochów). Na półmetku na dwóch miejscach premiowanych awansem plasują się Victoria Jaworzno (40 pkt) i Lgota (35 pkt). Czołówkę grupy pościgowej tworzą Regulice (31 pkt) i Bolęcin (28 pkt). Na inaugurację lider podejmie Mętków. Wicelider z Lgoty w derbach gminy Trzebinia zmierzy się z Ruchem Młoszowa.
Reguliczanie zagrają w Sierszy i zechcą powtórzyć wynik z własnego boiska, na którym zwyciężyli podopiecznych Mieczysława Starniowskiego 4-0. Bolęcin zagra w Libiążu i będzie chciał się zrewanżować za jesienną przegraną 3-6.