Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Olimpijczyk trenował z uczniami

09.03.2016 21:57 | 0 komentarzy | 3 629 odsłony | Ewa Solak
Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 17:51

Znany z występów w igrzyskach olimpijskich sprinter Marcin Nowak odwiedził w środę krzeszowicką podstawówkę. Zainaugurował program "Lekkoatletyka dla każdego" w szkole.

0
Olimpijczyk trenował z uczniami
Marcin Nowak poprowadził zajęcia dla uczniów krzeszowickiej podstawówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Lekkoatletyka w szkołach ogranicza się jedynie do podstawy programowej i jest niedocenianą formą aktywności w odróżnieniu od gier zespołowych. Chcemy pokazać uczniom, że oprócz siatkówki czy koszykówki są także inne dyscypliny sportu - mówi Maciej Sendor nauczyciel WF w Szkole Podstawowej w Krzeszowicach.

Spotkanie ze znanym sportowcem Marcinem Nowakiem zorganizował Paweł Czyż krzeszowicki koordynator ogólnopolskiego programu "Lekkoatletyka dla każdego".

- Realizujemy go przy współpracy Polskiego Związku Atletycznego. Otrzymaliśmy sprzęt i trzy razy w tygodniu, po lekcjach będziemy organizować bezpłatne zajęcia. Każdy uczeń może w nich uczestniczyć - zapewnia Paweł Czyż.

Sprinter Marcin Nowak, olimpijczyk z Sydney w 2000 r., trzykrotny medalista Mistrzostw Europy poćwiczył z dziećmi m.in. skoki przez płotki i rzucanie oszczepem.