Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Policja zatrzymała nożownika napadającego na sklepy

22.02.2016 10:18 | 0 komentarzy | 5 704 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Przez kilka miesięcy zamaskowany mężczyzna terroryzował lokalnych sklepikarzy m.in. w powiecie chrzanowskim i oświęcimskim. W końcu policjantom udało się go schwytać. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

0
Policja zatrzymała nożownika napadającego na sklepy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Jest podejrzany o dokonanie kilkunastu rozbojów w placówkach handlowych w Małopolsce zachodniej i na Śląsku. Jego ujęcie to wspólny sukces policjantów z Oświęcimia i Chrzanowa.

- Przez kilka ostatnich miesięcy oświęcimscy policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą. Do rozbojów doszło na przełomie października i listopada ubiegłego roku. Sprawca wybierał sklep znajdujący się na peryferiach. Wchodził do placówki, groził ekspedientce nożem, a po zabraniu pieniędzy z kasy znikał. Oświęcimscy funkcjonariusze wszczęli poszukiwania sprawcy - wyjaśnia Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

Ponieważ do podobnych zdarzeń doszło także w powiecie chrzanowskim, stróże prawa postanowili połączyć siły. Byli pewni, że sprawcą jest ta sama osoba. Analiza zabezpieczonych na miejscu przestępstw śladów naprowadziła na jego trop. Mężczyzna został zatrzymany w Chrzanowie. Znaleziono przy nim dowody potwierdzające, że brał udział w napadach.

- Postawiono mu kilka zarzutów dokonania rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ta lista nie jest zamknięta. Mężczyzna ma również związek z podobnymi czynami na terenie powiatów: wadowickiego, olkuskiego, krakowskiego oraz Jaworzna - mówi Robert Matyask.