Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

SPORTOWA NIEDZIELA. Legnica z zawodnikami z Libiąża w składzie za silna dla rywali

31.01.2016 16:13 | 0 komentarzy | 3 091 odsłony | Marek Oratowski

Mocno obsadzony turniej piłki ręcznej juniorów młodszych wygrali w Libiążu szczypiorniści Siódemki Legnica. Połowę obsady zespołu stanowią wychowankowie Czwórki Libiąż.

0
SPORTOWA NIEDZIELA. Legnica z zawodnikami z Libiąża w składzie za silna dla rywali
Szczypiorniści Siódemki Legnica z pucharem za zwycięstwo w Libiąż Cup
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA RĘCZNA

V Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Libiąż Cup

Zawodnicy walczyli o laury w libiąskiej hali przez trzy dni. Turniej był naprawdę mocno obsadzony. Zespoły z naszego regionu zajęły trzecie lokaty w pięciozespołowych grupach i zagrały w niedzielę o piątą lokatę. Podopieczni Grzegorza Solarskiego nie mieli problemów z pokonaniem młodej ekipy Czwórki Libiąż, prowadzonej przez Bogusławę i Marcina Majewskich. Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie, którego stawką były brązowe medale. Juniorzy łódzkiej Anilany niemal przez cały czas prowadzili z rówieśnikami ze Żdanowa. Ci jednak rzutem na taśmę doprowadzili do wyrównania, egzekwowali też lepiej karne.
W finale spotkały się siódemki z Legnicy i Zawadzkich. Publiczność była za Legnicą. Nic dziwnego, bo w składzie tego zespołu gra wielu wychowanków Czwórki Libiąż (m.in. Kacper Bogudziński, Maciej Majewski i Szymon Światłowski). Rozpędzeni gracze Legnicy nie mieli problemów z ograniem rywali róznicą 9 bramek i to oni odebrali puchar z rąk wiceburmistrza Jarosława Łabęckiego oraz przewodniczącej rady miejskiej Bogumiły Latko.


Wyniki
Mecz o 9. miejsce:
MKS Żagiew Dzierżoniów - MKS Ustroń 22-15
Mecz o 7. miejsce: Vive Kielce - MSPR Siódemka Legnica I 24-12
Mecz o 5. miejsce: PMOS Chrzanów - UKS Czwórka Libiąż 22-13
Chrzanów: Maciej Pacyna, Łukasz Dudek, Mateusz Krasucki, Eryk Kapcia, Filip Wadowski, Szymon Cwener (najlepszy zawodnik w zespole), Kacper Sokołowski, Piotr Skiba, Bartosz Hardzina, Kacper Węgrzyn
Libiąż: Dawid Dekarz, Kamil Dekarz, Wiktor Paleczny, Seweryn Szumlakowski, Światosław Tymoshenko, Piotr Starzec, Jakub Gucik, Paweł Solarski (najlepszy zawodnik w zespole), Kornel Szczepanek, Patryk Gut, Dawid Bojda, Klaudiusz Grzegorzek, Adam Latko, Michał Tryner, Wiktor Wikar, Jakub Gut
Mecz o 3. miejsce: UKS Anilana Łódź - Zenit Żdanów 25-26
Finał: MSPR Siódemka Legnica II - ASPR Zawadzkie 23-14