Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W sprawie zrywania plakatów referendalnych były burmistrz Chrzanowa jest świadkiem

27.01.2016 15:11 | 3 komentarze | 3 920 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

40-letnia mieszkanka Chrzanowa odpowie przed sądem za zniszczenie mienia. W listopadzie ubiegłego roku zrywała plakaty nawołujące do odwołania Marka Niechwieja.

3
W sprawie zrywania plakatów referendalnych były burmistrz Chrzanowa jest świadkiem
Kadr z filmu udostępnionego na Facebooku przez zwolenników odwołania Marka Niechwieja z funkcji burmistrza Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przedstawiono jej zarzut z art. 124 kodeksu wykroczeń. Przyznała się do winy i chce się dobrowolnie poddać karze. Materiały zostały przesłane do sądu - mówi Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

Druga z pań, którą zarejestrowała kamera umieszczona na jednej z kamienic w Rynku, to 39-letnia chrzanowianka. Ona także, jak wynika z ustaleń policji, miała dopuścić się wykroczenia. Na razie nie została przesłuchana.

- Ma wezwanie na przyszły tydzień - informuje rzecznik policji.

W tej sprawie na komendę był też wzywany były burmistrz Chrzanowa Marek Niechwiej. Jest jednak tylko świadkiem w sprawie. Z nagrania wynika, że choć w momencie niszczenia plakatów był w Rynku w Chrzanowie, to nie brał w tym czynnego udziału. Nie ma też dowodów, że namawiał kobiety do łamania prawa. 40-latka winę wzięła na siebie. Co zezna jej koleżanka, dopiero się okaże.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Inicjatorzy referendum udostępnili na Facebooku nagranie, na którym było widać ówczesnego burmistrza idącego przez Rynek w towarzystwie dwóch kobiet. Te, w pewnym momencie,  oddaliły się na chwilę, by wrócić z kartkami w rękach. Momentu zrywania plakatów na tym nagraniu nie widać. Policja przejrzała jednak obraz zarejestrowany przez miejski monitoring, który potwierdził przypuszczenie, że doszło do zniszczenia mienia.