Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Jakie gwiazdy zobaczymy na dniach miast

26.01.2016 13:44 | 2 komentarze | 22 206 odsłony | Anna Jarguz

W czerwcu w Trzebini wystąpią Dawid Kwiatkowski i Poparzeni Kawą Trzy. Do Libiąża ma przyjechać Andrzej Piaseczny. W Chrzanowie zagra Sztywny Pal Azji i... ktoś jeszcze. Ale na razie nie wiadomo kto.

2
Jakie gwiazdy zobaczymy na dniach miast
Podczas ubiegłorocznych Dni Trzebini bawiły się setki mieszkańców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć dni miast dopiero za kilka miesięcy, ośrodki kultury od tygodni prowadzą rozmowy z menadżerami gwiazd. Umowę sfinalizowała Trzebinia.

Jak informuje Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury, impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Mieszkańcy spotkają się na placu przy ul. Ochronkowej. Na sobotę zaplanowano szereg atrakcji dla całych rodzin. W niedzielę wystąpią gwiazdy: idol nastolatek Dawid Kwiatkowski oraz zespół Poparzeni Kawą Trzy. Przed koncertami rozegrany zostanie Puchar Polski Strong Man z udziałem, między innymi, Mariusza Pudzianowskiego. Jak co roku Dni Trzebini poprzedzi przedstawienie plenerowe w Młoszowej. Artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego zaprezentują „Noc w Wenecji".

Program Dni Libiąża nie jest jeszcze dopięty na ostatni guzik. Impreza planowana jest na 18 i 19 czerwca. W sobotę ma zaśpiewać Andrzej Piaseczny, natomiast w niedzielę - After Party.

Chrzanów będzie świętował w pierwszy weekend czerwca.
- W tym roku zbiega nam się kilka jubileuszy: 50-lecie MOKSiR, 100-lecie chóru Żaby i 30-lecie Sztywnego Pala Azji. Pewnym jest, że zespół zagra na Dniach Chrzanowa. Nie będzie jednak jedyną gwiazdą - mówi Agnieszka Filipowicz, kierownik działu promocji i organizacji widowni w chrzanowskim MOKSiR.

Na razie nie wiadomo, kto poza Sztywnym Palem Azji wystąpi na Placu Tysiąclecia.

Także w Alwerni, Chełmku i Krzeszowicach jeszcze nie postanowiono, kto zaśpiewa dla mieszkańców.

Natomiast w Babicach weekendowego święta gminy nie będzie.
- Zaplanowaliśmy cały cykl imprez. Zaczynamy w maju, a kończymy we wrześniu. W planach są między innymi zlot czarownic, pokaz psich piękności czy biegi po Bukowicy - zapowiada Marzena Pierzchała-Dudek, kierowniczka domu kultury.