SPORTOWA SOBOTA. Biskup trafił jako pierwszy

23.01.2016 14:34 | 0 komentarzy | 5 288 odsłon | Michał Koryczan, Marek Oratowski

Piłkarze trzebińskiego MKS zremisowali ze Szczakowianką Jaworzno w swoim pierwszym zimowym sparingu. Gromiec uległ rywalom z Bierunia, występującym w śląskiej "okręgówce". Unihokeistki PUKS Trzebinia rozgromiły Wiatr Ludźmierz.

0
Bartosz Jagła (z prawej) strzelec jednej z bramek dla trzebińskiego MKS w sparingu ze Szczakowianką. Fot. Michał Koryczan

Sparingi

MKS Trzebinia-Siersza - Szczakowianka Jaworzno 2-2 (1-1)
0-1 Michał Biskup (1), 1-1 Bartosz Jagła (24), 1-2 testowany (76), 2-2 Paweł Sawczuk (79)

MKS: K. Pająk - Sieczko, Kalinowski, Ołownia, Domurat, Małodobry, Majcherczyk, Jagła, Piskorz, Fraś, J. Pająk oraz T. Wróbel, Górka, Dudek, Wallentin, Sawczuk, Raźniak

W swoim pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej zawodnicy trzebińskiego MKS zremisowali ze Szczakowianką Jaworzno.
Starcie czwartoligowców lepiej rozpoczęli ci z województwa śląskiego. Już pierwsza akcja przyniosła im gola. Po strzale Michała Biskupa z czternastu metrów piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
W 24. minucie do remisu doprowadził Bartosz Jagła, popisując się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.
Chwile później z wolnego ładnie przymierzył Daniel Niedzielski, były gracz m.in. Zagłębia Sosnowiec, MKS Trzebinia-Siersza i LKS Żarki, ale trafił w słupek.
Tuż przed przerwą z dystansu strzelał jeszcze Jakub Pająk, ale golkiper rywali był na posterunku.
Po zmianie stron okazje do zaprezentowania swoich umiejętności miał wprowadzony na boisku drugi z bramkarzy - Tomasz Wróbel. W oby przypadkach popisał się udanymi interwencjami.
W 76. minucie musiał już jednak wyciągać futbolówkę z siatki. Uderzeniem z kilku metrów pokonał go napastnik testowany przez Szczakowiankę.
Podopieczni Andrzeja Sermaka nie zdołali jednak dowieźć wygranej do końca. W 79. minucie wynik na 2-2 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ustalił Paweł Sawczuk.

- Ten mecz potraktuję jako jednostkę treningową. Nie ukrywam, że w tych wszystkich sparingach wszyscy dostaną równą szansę do pokazania się. Dzisiaj wyszły nam stałe fragmenty gry. Było jednak dużo błędów i niewymuszonych strat. Na pewno przy takiej ilości strat jak dzisiaj, grając z Polonią Bytom czy Rozwojem Katowice, zostalibyśmy skarani dużo mocniej - mówi Robert Moskal, szkoleniowiec MKS.

Nadwiślanin Gromiec - Unia Bieruń Stary 1-2 (1-1)
Bramkę dla Gromca zdobył Kamil Adamczyk
Gromiec: Księżarczyk - Wiśniowski, Rundzia, Augustyn, Testowany - D. Adamczyk, Testowany, Rapacz, Nędza, K. Adamczyk, Testowany. Na zmiany wchodzili: Palka, Nowicki i Ścierski

Gracze Nadwiślanina trenujący od 12 stycznia po raz pierwszy mieli okazję sprawdzić aktualną formę. Sobotni mecz na obiekcie w Chełmku był dość szybki. Obie ekipy wykazały sporo zaangażowania. Nieco więcej sił zachowali futboliści ze Śląska i to oni zakończyli potyczkę zwycięsko. Goście objeli prowadzenie w 18. minucie po wrzutce z prawej strony i precyzyjnym strzale, po którym Jakub Księżarczyk tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.
Wyrównanie padło w 35. minucie. Dawid Adamczyk dograł do swojego brata Kamila, a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza. Potem miał jeszcze trzy sytuacje sam na sam, ale zawodziła go już skuteczność. Na kilka minut przed końcem goście zdobyli zwycięskiego gola - relacjonuje Jarosław Chowaniec, nowy szkoleniowiec Gromca. W jego ocenie wyróżnił się jeden z testowanych graczy, występujący w pomocy.
W niedzielę 24 stycznia gracze Nadwiślanina wystapia w halowym turnieju w Libiążu. W następny weekend zagrają w Tychach z rezerwami miejscowego GKS-u.

UNIHOKEJ

Eliminacje do mistrzostw Polski juniorek starszych - grupa B

PUKS Trzebinia - Wiatr Ludźmierz 13-1 (3-1, 4-0, 6-0)
1-0 Ewelina Turek (1), 2-0 Ewelina Turek (16), 2-1 Anna Grela (18), 3-1 Ewelina Turek (13), 4-1 Ewelina Turek (21), 5-1 Patrycja Ludwiczak (28), 6-1 Ewelina Turek (29), 7-1 Maja Masztaler (35), 8-1 Maja Masztaler (47), 9-1 Dominika Kołodziej (48), 10-1 Ewelina Turek (48), 11-1 Dominika Kołodziej (51), 12-1 Ewelina Turek (56), 13-1 Aneta Szmyd (57)

PUKS: Magdalena Michaliszyn, Dominika Kołodziej, Adrianna Biskup, Patrycja Gurgul, Katarzyna Zając, Małgorzata Gągolska, Maja Masztaler, Ewelina Turek, Aneta Szmyd, Natalia Pastusińska, Patrycja Ludwiczak