Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Były burmistrz Chrzanowa nachodzi się po sądach

12.01.2016 20:52 | 4 komentarze | 6 658 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Zaplanowana na wtorek 12 stycznia w Sądzie Rejonowym w Myślenicach rozprawa w procesie karnym byłego burmistrza Chrzanowa, odbyła się planowo. Wyrok jednak nie zapadł.

4
Były burmistrz Chrzanowa nachodzi się po sądach
Proces byłego burmistrza toczy się w Sądzie Rejonowym w Myślenicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po tym, jak mieszkańcy odwołali Marka Niechwieja ze stanowiska burmistrza, stanął przed sądem jako zwykły obywatel. Przypomnijmy, że jest oskarżony o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

- Przesłuchani zostali kolejni świadkowie. Nie mogę jednak zdradzać szczegółów, bo jawność postępowania została wyłączona - mówi Grażyna Rokita z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami na wniosek obrońców Marka Niechwieja. Sąd uwzględnił ważny interes prywatny oskarżonego. Podczas rozpraw prezentowana jest dokumentacja medyczna dotycząca jego stanu zdrowia.

- Kolejny termin rozprawy sąd wyznaczył na dzień 1 marca godz. 8.30 - informuje Grażyna Rokita.

Z końcem roku chrzanowska prokuratura rejonowa skierowała do sądu kolejny akt oskarżenia przeciwko odwołanemu burmistrzowi. Tym razem chodzi o niekompletne oświadczenia majątkowe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i gdzie rozpocznie się ten proces.