Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Beata Majkrzak oficjalnie komisarzem w Chrzanowie

11.01.2016 19:10 | 9 komentarzy | 6 488 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Premier Beata Szydło zaakceptowała wniosek małopolskiego wojewody, by do momentu wyboru nowego burmistrza Chrzanowem kierowała Beata Majkrzak. Ta niespełna 50-letnia mieszkanka zatrudniona była do tej pory w chrzanowskim Sanepidzie. Od kilku lat jest związana z PiS.

9
Beata Majkrzak oficjalnie komisarzem w Chrzanowie
Beata Majkrzak urodziła się i mieszka w Chrzanowie Fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To oficjalna i potwierdzona informacja.

- Decyzja została dzisiaj podpisana przez premier Beatę Szydło - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Pani komisarz rozpocznie pracę w środę, 13 stycznia. To wtedy ma nastąpić jej oficjalne wprowadzenie do urzędu.

Beata Majkrzak w lutym skończy 50 lat. Mieszka w Chrzanowie. Ma męża i 21-letniego syna Kamila, który obecnie studiuje. Ukończyła Politechnikę Krakowską na kierunku urządzenia cieplne, zdrowotne i ochrony powietrza, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera. Od 1992 roku pracowała w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie. Od 10 lat zatrudniona była na samodzielnym stanowisku zapobiegawczego nadzoru sanitarnego.

Na pytanie, czy ma doświadczenie w samorządzie, by poradzić sobie na tak ważnym stanowisku i czy nie boi się wyzwania, bez wahania odpowiada, że da radę.

- Nie byłam radną i nie pracowałam w urzędzie miejskim, ale jestem wiceprzewodniczącą Rady Osiedla Młodości. Pracując na najniższym szczeblu samorządu doskonale orientuję się w tym, jak funkcjonuje gmina. Osiedle to namiastka jej problemów. To, czym do tej pory się zajmowałam, muszę przełożyć teraz na większą skalę. Duże wyzwanie, ale merytorycznie dam radę. Potrafię rozmawiać z ludźmi i z nimi współpracować - zapewnia Beata Majkrzak.

Jest wymieniana jako kandydatka w wyborach burmistrza Chrzanowa.

Wywiad z panią komisarz będzie można przeczytać w najnowszym, 2 numerze „Przełomu".