Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Małżeństwa świętowały diamentowe i złote gody

03.12.2015 13:14 | 0 komentarzy | 3 511 odsłony | Michał Koryczan

Piętnaście par otrzymało w środę medale prezydenta za długoletnie pożycie małżeńskie. Wśród nich Irena i Józef Błaszczykowie z Chrzanowa.

0
Małżeństwa świętowały diamentowe i złote gody
Irena i Józef Błaszczykowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdy sie poznali, mieli po dwadzieścia lat. On mieszkał wówczas w Płazie. Ona w Trzebini. Dziś świętują 50-lecie małżeństwa.

- Pierwszy raz spotkaliśmy się w świetlicy, nieopodal Rafinerii w Trzebini, gdzie pracowałem. Niedługo potem poszedłem do wojska. Niestety. Dwa latka trzeba było odsłużyć. Tęskniło się, ale co zrobić. Związek przetrwał tę rozłąkę - opowiada Józef Błaszczyk.

Podkreśla, że choć ma zupełnie inny charakter od żony, która jest od niego znacznie bardziej ułożona, to w małżeństwie zawsze się dogadywali i dogadują.

- Trzeba się uzupełniać. Chyba nam się to udaje, skoro tyle lat wspólnie wytrwaliśmy. Mamy wspaniałą córkę oraz wnuczkę i wnuka. Czego chcieć więcej. Jedynie zdrowia - mówi pani Irena.

Jubileusz diamentowych godów (60 lat małżeństwa) świętowali: Kazimiera i Ignacy Sojkowie, Krystyna i Fryderyk Siemkowie.

Pary, którym prezydent przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie (50 lat małżeństwo): Marianna i Ireneusz Antosikowie, Irena i Józef Błaszczykowie, Walentyna i Michał Gnoińscy, Helena i Kazimierz Kania, Stefania i Marian Kasprzyccy, Leokadia i Andrzej Kieresowie, Barbara i Zbigniew Lewandowscy, Genowefa i Stanisław Łakomy, Ewa i Władysław Łuczakowie, Janina i Mieczysław Maciejowscy, Janina i Józef Malec, Zofia i Jan Marchewka, Krystyna i Andrzej Matyaszewscy, Zofia i Jan Noteccy, Emilia i Józef Pyrek, Kornelia i Stanisław Sikorowie, Weronika i Jan Szatkowscy, Irena i Józef Syska, Kazimiera i Józef Tłuszcz, Maria i Bronisław Woskowiczowie.