Nie masz konta? Zarejestruj się

Myślachowice

Napad na sklep w Wygiełzowie. Sprawca miał nóż

02.12.2015 13:23 | 0 komentarzy | 6 381 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Policja szuka młodego mężczyzny, który we wtorek dokonał rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego w gminie Babice. Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni wcześniej w Płazie.

0
Napad na sklep w Wygiełzowie. Sprawca miał nóż
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do napadu doszło w ciągu dnia. Sprawca wykorzystał okazję, że w sklepie nie było innych klientów. Udawał, że chce coś kupić.

- Gdy kasjerka otworzyła kasę, wyciągnął nóż i groził nim kobiecie. Wyjął 800 zł i uciekł w nieznanym kierunku. Do rozboju z niebezpiecznym narzędziem doszło także w sobotę w Płazie. I w tym przypadku napastnik zastraszył pracownicę sklepu nożem, a potem ukradł 600 zł i się oddalił - wyjaśnia Jarosław Dwojak z chrzanowskiej komendy policji.

Z opisu pokrzywdzonych wynika, że złodziej to mężczyzna w wieku pomiędzy 20 a 30 lat. Nie był zamaskowany, ale miał na głowię czapkę. Policyjny rysownik pracuje już nad portretem pamięciowym mężczyzny.

- Nie można wykluczyć, że w obu tych przypadkach sprawcą jest ta sama osoba, choć na razie nie mamy wystarczających dowodów, by stwierdzić to z całą stanowczością. W listopadzie odnotowaliśmy też bardzo podobne zdarzenie w Myślachowicach. Być może te wszystkie sprawy są ze sobą połączone - przyznaje Dwojak.