Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Kamienica, której nikt nie chce

29.11.2012 15:31 | 4 komentarze | 4 480 odsłony | red
Więcej kłopotu niż pożytku mają władze miasta z nowo wybudowaną kamienicą na rogu Rynku i wjazdu na parking za młynem. Kolejny przetarg na sprzedaż budynku zakończył się fiaskiem.
4
TRZEBINIA. Kamienica, której nikt nie chce
Budowa kamienicy kosztowała 1,2 mln zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do styczniowego przetargu nikt nie stanął. Cena wywoławcza 1.550.000 zł okazała się zaporowa. W minioną środę kolejna próba sprzedaży obiektu za kwotę 1.580.000 zł również zakończyła się niepowodzeniem. I tym razem ofert kupna nie było.

- Błędem było już wydawanie pieniędzy na budowę kamienicy. Nie ma więc mowy, byśmy mieli wykładać kolejne na zagospodarowanie obiektu. Ogłosimy kolejny przetarg, obniżając cenę wyjściową do 1,4 mln zł. Jeśli za trzecim razem kamienicy nie uda się sprzedać, wspólnie z radnymi ustalimy, co dalej – mówi burmistrz Stanisław Szczurek.

Radni tymczasem już dawno proponowali rozwiązanie.

- Sugerowaliśmy, by gmina, na własny koszt, urządziła na piętrach mieszkania i następnie odsprzedała je pojedynczym nabywcom. Parter natomiast można by wynająć pod działalność handlowo-usługową – przypomina przewodniczący komisji rozwoju Waldemar Wszołek.

Stopień zaawansowania inwestycji sięga 50 procent.
(AJ)